Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sztuka i życie – ebook

CENA NEXTO

Kjetil Roed  

12.12.2022

12.12.2022

polski

336

Smak Słowa

9788366420977

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Jakie jest znaczenie sztuki w naszym życiu?

Sztuka jest unikalnym narzędziem badawczym pozwalającym nam szukać odpowiedzi na pytania, kim jesteśmy i czym może być dobre życie. Na kartach tej książki Kjetil Røed, odwołując się do dzieł sztuki, analizuje jedenaście różnych cnót – uważność, rozwagę, wycofanie, ciekawość, świadomość, nadzieję, współpracę, dwójpatrzenie, rzemiosło, miłość i solidarność – jego intencją zaś jest ukazanie, że poprzez kontakt ze sztuką możemy uzyskać głębsze zrozumienie tych wartości. W ujęciu Røeda wyszczególnione cnoty i odpowiadające im dzieła nie tylko prowadzą do alternatywnego postrzegania sztuki, lecz także doskonalą umiejętność kształtowania samego siebie i patrzenia na świat zgodnie z wyznawanymi wartościami.

...wspaniałe dzieło pełne refleksji o sztuce i życiu. - Marianne Solberg, „Ny Tidʺ

Sztuka może pomóc w niekończącym się zadaniu poznawania samego siebie. Oto optymistyczny przekaz mądrej i pięknej książki Kjetila Røeda. - Knut Hoem, NRK

Książka Kjetila Røeda jest zabawna, inteligentna i nie przestaje fascynować. Poprzez śmiały montaż różnych technik Røed tworzy zupełnie nieprzewidywalny tekst. - Sinziana Ravini, ”Kunstkritikk”

Kjetil Røed - ukończył studia z zakresu filozofii i komparatystyki literackiej. Jest redaktorem czasopisma „Billedkunst” i krytykiem sztuki, współpracuje z dziennikiem „Vårt Land”, ma też na koncie wiele tekstów dotyczących sztuki współczesnej, opublikowanych między innymi w „Aftenposten”i na stronie kunstkritikk.no. Røed pisze również o filmie, teatrze i literaturze.

Sztuka i życie - ebook

53,91 zł 59,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

35,94 zł 59,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!