Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę – ebook

CENA NEXTO

Rosa Montero  

26.04.2023

12.04.2023

polski

256

Ezop

978-83-65230-96-6

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Kiedy Rosa Montero odkrywa pamiętnik Marii Curie, który ta zaczęła pisać po śmierci męża, Pierre’a, w słowach Marii odnajduje echo własnego smutku. Na przestrzeni czasu obie kobiety doświadczają tego samego bólu w obliczu niewyobrażalnej straty. Ich głosy mieszają się ze sobą, by opowiedzieć historię odradzania się do życia. Bo życie jest tak potężne, że od pierwszych chwil rozpaczy pozwala się cieszyć chwilami radości.

Rosa Montero za książkę Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę została uhonorowana nagrodą Premio de la Crítica de Madrid 2014.

 

Rosa Montero pisze, jakby siedziała obok nas i rozmawiała z każdym z osobna. To nie jest jednak rozgadana, konfesyjna opowieść, chociaż intymna i bezwarunkowo szczera. To przecież esej, który łączy to, co najważniejsze w tym gatunku: wiedzę, przystępność, indywidualną perspektywę i jeszcze jeden, niezbędny składnik: „brokatowy pył" literatury. Refleksja o miejscu kobiet i zmieniających się czasach, które, chociaż przyniosły emancypację, to czasem wciąż przypominają XIX wiek. To również piękny list miłosny do tych, których już z nami nie ma.

Siłą tej książki jest niezwykle wrażliwy język, który sprawia, że każda historia zapada w sercu i nie daje o sobie zapomnieć.

Sylwia Chutnik

 

 

 

 

Przekład wsparty finansowo przez Ministerstwo Kultury i Sportu Hiszpanii.

Ta żałosna myśl, że nigdy więcej cię nie zobaczę - ebook

38,61 zł 42,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

25,74 zł 42,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!