Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Traktat o Unii Europejskiej. Komentarz – ebook

CENA NEXTO

Aleksander Cieśliński   Agnieszka Grzelak   Robert Grzeszczak   Dagmara Kornobis-Romanowska   Sylwia Majkowska-Szulc   Andrzej Wróbel  

28.10.2023

18.10.2023

polski

725

Wolters Kluwer

978-83-8358-140-8

  • EPUB
  • PDF

Opis

Komentarz do Traktatu o Unii Europejskiej to opracowanie, w którym zawarto szczegółowe wyjaśnienia treści i znaczenia kolejnych postanowień TUE – artykuł po artykule, przez pryzmat sposobu ich interpretacji i stosowania w praktyce. Jest to dzieło kompleksowe, w którym w niezbędnym zakresie przedstawiono także odniesienia TUE do innych postanowień prawa Unii, w tym zwłaszcza do prawa pierwotnego (Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, Karty praw podstawowych oraz do zasad ogólnych) oraz do prawa wtórnego.

Komentarz ma ustaloną strukturę i zawiera wyodrębniony dla każdego przepisu wykaz bibliografii, tekst artykułu, oraz uporządkowany komentarz merytoryczny, z odwołaniem do kluczowego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sądów krajowych oraz do opinii doktryny prawa Unii. Jego przedmiotem jest Traktat o Unii Europejskiej w obowiązującej wersji Traktatu z Lizbony, przy czym w strukturze komentarza uwzględniono także ewolucję każdego komentowanego przepisu, jak i perspektywy, w których Autorzy odnoszą się do wybranych reform, tendencji czy problemów szczegółowych. W ten sposób Komentarz odzwierciedla dynamiczny charakter prawa Unii, a także wykazuje proces zmian i kierunek rozwoju integracji dla państw członkowskich Unii.

Komentarz to dzieło zbiorowe. Redaktorzy i Autorzy to uznani naukowcy i praktycy, z bogatym doświadczeniem w pracy naukowej i eksperckiej w zakresie prawa Unii.  Komentarz przeznaczony jest dla praktyków prawa – sędziów, adwokatów, notariuszy, radców prawnych, a także pracowników administracji rządowej i samorządowej. Adresowany jest również do pracowników naukowych wydziałów prawa, administracji, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, dyplomacji i bezpieczeństwa. Będzie też cennym źródłem wiedzy dla studentów i doktorantów.

Traktat o Unii Europejskiej. Komentarz - ebook

305,10 zł 339,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 339,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

203,40 zł 339,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 339,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!