Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Trzy sztuki jedwabiu – ebook

TANIEJ 7 %

Weronika Wierzchowska  

11.08.2022

11.08.2022

polski

133

Virtualo

978-83-272-9887-4

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Początek XX wieku. Na pokład parowego transatlantyka “Ciudad de Buenos Aires”, stojącego w porcie w Marsylii, zostaje wniesiona w skrzyni, pasażerka na gapę, 25-letnia Katarzyna Stawska. Energiczna i zbuntowana dziewczyna, została namówiona na podróż w ukryciu do Ameryki Południowej przez pośrednika najmującego służbę, by podjąć tam pracę jako służąca w hacjendzie bogatego plantatora. Liczy na to, że rozpocznie nowe życie i znajdzie bogatego męża. Szybko okazuje się jednak, że jest jedną z przewożonych pod pokładem niewolnic, w większości ubogich Żydówek z Polski i Ukrainy, które padły ofiarą szajki handlarzy żywym towarem.
Kasia poznaje w ciemnym luku pod pokładem dwie towarzyszki niedoli, Salomeę Kremer, która jest córką rzeźnika z Mławy oraz Hankę Rosenfeld, świetnie wykształcona i inteligentna sierota po krakowskim rabinie. Trzy dziewczęta umieszczone są w nieco lepszych warunkach niż pozostałe niewolnice, bowiem ze względu na urodę rajfurzy zaklasyfikowali je jako „sztuki jedwabiu”, czyli cenniejszy materiał…
Bestsellerowa autorka książek, Weronika Wierzchowska w swojej nowej powieści udowadnia, że tak gdzie teoretycznie kończy się nadzieja może pojawić się szansa na nowe, lepsze życie.

Trzy sztuki jedwabiu - ebook

37,11 zł 39,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!