Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Uparty Keraban. Część 2 – ebook

TANIEJ 7 %

Juliusz Verne  

10.12.2021

08.12.2021

polski

263

Jamakasz

978-83-66980-18-1

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Tymczasem Keraban i jego przyjaciele kontynuują swoją podróż przez Krym, nie bez różnych wpadek. Podczas sztormu tartana rozbija się na rafach i Ahmetowi udaje się uratować dwójkę pasażerów – Amasię i jej służącą – które cudowny przypadek doprowadził do jego odnalezienia.

Ze swej strony, Van Mitten uważa się za wdowca po przeczytaniu źle napisanej depeszy i wbrew sobie zaręcza się z kurdyjską szlachcianką, żywiołową Saraboul. Uparty Saffar wpada w zasadzkę małego oddziału, próbując odbić Amasię zostaje zabity przez Kerabana, a jego poplecznicy zostają rozgromieni dzięki interwencji ojca Amasii.

Podróżnicy docierają do Scutari, gdzie Keraban nadal odmawia zapłacenia myta, opóźniając w ten sposób ślub Ahmeta i Amasii. Sprytnie, by uniknąć korzystania z usług marynarzy, przeprawia się przez cieśninę na linie z pomocą zwinnego linoskoczka. Jego poczucie własnej wartości zostaje w końcu zaspokojone, a ten straszny uparciuch zgodzi się na małżeństwo zakochanych. Van Mitten odwołuje swoje zaręczyny, gdy dowiaduje się, że jego żona nie umarła i chce się z nim pogodzić.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie ponad 60 powieści Juliusza Verne’a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Uparty Keraban. Część 2 - ebook

14,51 zł 15,60 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!