Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ustawa deweloperska. Pytania i odpowiedzi – ebook

CENA NEXTO

Helena Ciepła   Barbara Szczytowska  

12.09.2023

06.04.2023

polski

290

Wolters Kluwer

978-83-8328-705-8

  • EPUB
  • PDF

Opis

Książka omawia tzw. nową ustawę deweloperską o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, obowiązującą od 1 lipca 2022 r. Publikacja w praktyczny sposób, w formie pytań i odpowiedzi, wyjaśnia problemy sygnalizowane przez uczestników szkoleń a odnoszące się do aspektów prawnych nowej ustawy deweloperskiej, które nie zostały rozstrzygnięte przez orzecznictwo ze względu na krótki okres obowiązywania tej regulacji.

Pytania te dotyczą przede wszystkim:
• wprowadzonych do systemu nowych rozwiązań w przedmiocie zapewnienia efektywnej ochrony praw nabywców lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych;
• powiązania wpłat na mieszkaniowy rachunek powierniczy z harmonogramem
realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego, eliminacji ryzyka utraty przez nabywców środków finansowych zgromadzonych na mieszkaniowych rachunkach powierniczych;
• wprowadzenia obowiązku posiadania zgody banku albo zobowiązania do jej udzielenia na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu mieszkalnego i przeniesienie jego własności na nabywcę oraz wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, zapewniającego wypłatę środków wpłaconych przez nabywcę w sytuacji odstąpienia od umowy deweloperskiej, ogłoszenia upadłości dewelopera czy banku prowadzącego mieszkaniowy rachunek powierniczy.

Publikacja jest przeznaczona dla notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów. Będzie pomocna także dla przedsiębiorców oraz osób zarządzających spółkami deweloperskimi w zakresie stosowania przepisów nowej ustawy.

Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej (https://www.profinfo.pl/materialy-dodatkowe). Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Ustawa deweloperska. Pytania i odpowiedzi - ebook

99,00 zł 110,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 110,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

66,00 zł 110,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 110,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!