Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Utopie z dawnych czasów – ebook

CENA NEXTO

Janusz Pawłowski  

20.11.2019

20.11.2019

polski

Witanet

9788366149120

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Prezentowane w książce opowiadania zostały napisane w stanie wojennym (w latach 1982-83). Miały być satyryczną i przewrotną ilustracją ówczesnego bytowania.

Miały ukłuć (co nieco) ówczesnych włodarzy i ich wielbicieli. Jednak przeleżały na strychu wiele lat. Po wielu latach Autor dostrzegł ich drugie dno. Ilustrują równocześnie cechy ludzkiej natury. A że czasy internetomanii stworzyły możliwości wydawnicze, to Autor postanowił zabawić pokolenie postkomunistyczne płodami swojej wyobraźni. Niech trochę wczuje się w anomalia tamtej epoki.
Geneza Kudłatego jest dość osobliwa. Autor zasłyszał od przyjaciółki ciekawą anegdotę. Oto pewien członek ówczesnej partii PZPR, pod wpływem atmosfery solidarnościowej, aby wykupić się z win ideologicznych, postanowił z tej partii się wypisać. Uznał jednak, że to nie bohaterstwo. Poszedł więc o krok dalej. Postanowił „rozbić” w swoim zakładzie pracy cała komórkę partyjną. Odwiedzał przyjaciół i namawiał ich opuszczenia szeregów partii. W wyniku jego aktywności komórka przestała istnieć. Wiadomość taka stała się dla autora bodźcem do wyrażenia tego zdarzenia w formie „pisemnej”. Po głębszych rozmyślaniach wynurzył się z tego zwycięsko Kudłaty. Tak to rzeczywistość, w której się wtedy żyło, stała się inspiracją do powstania opowiadania. Pozostałe utwory to dzieło czystego natchnienia.
A może alegorie, zawarte w podtekstach tych historii pasują i do dzisiejszych czasów? Wszak nie odbiegają one znacząco od tamtych!

Utopie z dawnych czasów - ebook

22,14 zł 24,60 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,14 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

14,76 zł 24,60 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,14 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!