Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Uważne współczucie – ebook

CENA NEXTO

Paul Gilbert  

25.02.2020

30.01.2020

polski

376

GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

9788374898201

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czy jesteś gotowy zmienić swój umysł, swoje emocje i relacje z samym sobą oraz z innymi ludźmi? Stać się bardziej troskliwy i wspierający? Odzyskać życiową równowagę, pewność siebie i dobre samopoczucie? Jeśli tak, to przygotuj się na zmianę sposobu, w jaki doświadczasz swojego życia, dzięki uważności i współczuciu.

Paul Gilbert, twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu, i Choden, opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu, a także na wynikach badań między innymi z dziedziny psychologii ewolucyjnej i neuronauki, wyjaśniają, w jaki sposób praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji, dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych. Uważność to mająca ogromną moc umiejętność, która może pomóc nam żyć bardziej świadomie, ale sama nie wystarczy, by całkowicie zmienić sposób działania naszego umysłu. Aby w pełni się rozwijać, potrzebujemy współczucia, rozumianego jako wrażliwość na własne i cudze cierpienie powiązana z zaangażowanym działaniem na rzecz zapobiegania mu i jego łagodzenia. Współczucie nie jest więc słabością, pobłażaniem sobie, litością czy poddańczą życzliwością – ono wymaga odwagi, mądrości, życzliwości i zaangażowania.

Z tej książki dowiesz się, jak uważność i współczucie mogą harmonijnie współdziałać, zapewniając skuteczne i praktyczne sposoby radzenia sobie z lękiem, niepokojem, złością czy depresją. Dzięki zamieszczonym w niej ćwiczeniom wykształcisz pełną troski, współczującą postawę wobec siebie i innych, a także otworzysz się na współczucie płynące z rożnych kierunków.

Jeśli chcesz skończyć z toksyczną samokrytyką, uleczyć traumę, pokonać wstyd, czuć się osobą godną szacunku, a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi, to ta książka wskaże ci drogę do tego.

Uważne współczucie - ebook

80,91 zł 89,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 80,91 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

53,94 zł 89,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 80,91 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2021-09-22

    Twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu przedstawia w popularnej formie główne założenia swojej metody. Istota podejścia Gilberta polega na twórczym połączeniu filozofii buddyjskiej, mindfulness i podejścia akcentującego ważność współczucia, zwłaszcza współczucia dla samego siebie. Walorem książki są liczne ćwiczenia praktyczne. Książka jest bardzo dobrze zredagowana i przetłumaczona, co nie jest regułą dla pozycji z tej dziedziny. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich interesujących się medytacją i rozwojem osobistym.

1 - 1 z 1 opinii