Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wszyscy tak jeżdżą – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Bartosz Józefiak  

28.06.2023

28.06.2023

polski

392

Czarne

9788381917445

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Samochód to wolność. Za pomocą samochodu pokazujemy, na co nas stać. Polacy od lat przodują w liczbie samochodów na jednego mieszkańca, zajmując także wysokie miejsce w niechlubnych rankingach śmiertelności na drogach.

Autor wyrusza więc w Polskę, aby zrozumieć, co się dzieje na polskich szosach. Opisuje wojnę między kierowcami a rowerzystami, organizację nielegalnych wyścigów, bezkarną jazdę po pijaku oraz najgłośniejsze wypadki, po których służby drogowe miały ostatecznie rozprawić się z piratami. Może to nieudolny system prawny odpowiada za społeczne przyzwolenie na szybką i ryzykowną jazdę?

Józefiak wnika także w środowisko firm odszkodowawczych, dosłownie utrzymujących się ze śmierci pod kołami. Sprawdza, jak się żyje tym, którzy dzięki samochodom zarabiają na chleb – kierowcom tirów, kurierom, dostawcom jedzenia. Dociera do wykluczonych z dostępu do komunikacji miejskiej i tych, którzy z pasją gromadzą kolejne „najnowsze modele” na podwórku.

Wszyscy tak jeżdżą to wielowymiarowy, rasowy, gęsty reportaż o stanie umysłowym polskich kierowców.

Wszyscy tak jeżdżą - ebook

41,31 zł 45,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

27,54 zł 45,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Marcin/2023-08-16

    Książka ciekawa, chociaż autor dość tendencyjnie narzuca swój punkt widzenia. Nawet jeśli pokazuje opinie odmiennych stron (np. polityków), wybiera je tak, żeby te, z którymi się zgadza brzmiały umiarkowanie, a te przeciwne, żeby były jak najbardziej skrajne. Mam też wątpliwości czy zrównywanie uczestników nocnych wyścigów z osobami, które przekraczają prędkość np. o 10 km/h, jako równych sobie "morderców", faktycznie jest faktycznie uzasadnione. Z drugiej strony, książka na pewno uwrażliwia na tematy związane z bezpieczeństwem i pozostawia po sobie ślad w przemyśleniach czytelnika. Pozostawia z wrażeniem, że nawet wśród prawników, w tym sędziów, w Polsce jest duże przyzwolenie na łamanie przepisów kodeksu drogowego, a to nie powinno mieć miejsca. Nawet jeśli nie w pełni zgadzam się z autorem, to jednak książka daje do myślenia i mogę ją polecić.

1 - 1 z 1 opinii