Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wszystkie kwiaty Alice Hart – ebook

TANIEJ 7 %

Holly Ringland  

30.07.2021

06.06.2018

polski

416

Wydawnictwo Marginesy

9788365973528

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.

Dziewięcioletnia Alice traci rodzinę, psa, dom, przestaje mówić. Trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia uprawia australijskie kwiaty, przyjmuje pod swój dach kobiety szukające nowego początku i sama zmaga się z demonami przeszłości.

Dziewczynka uczy się mowy kwiatów, języka, który pomoże jej nazwać to, czego nie umiała dotąd wyrazić słowami. Czyta książki, które są jej wielką miłością, i powoli dochodzi do siebie. Dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny.

Zdradzona, ucieka na czerwoną pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie i znaleźć ukojenie. Niestety, zakochuje się w mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby się wyzwolić, musi zawrócić – poznać rodzinne tajemnice i odzyskać swoją przeszłość.

Holly Ringland jest utalentowaną, naturalną gawędziarką, a jej powieść o poszukiwaniu magii w ciemnościach, o potędze wolności i sile opowieści– daje otuchę. Fascynujący, poruszający debiut.

Brooke Davis, autorka bestsellera Zgubiono znaleziono

Ta powieść mieni się odwagą, sercem i miłością. Przepełniona surowością i wrażliwością, pięknem i ciepłem rodzimych kwiatów, przywołuje wspaniałe historie o utracie, życzliwości i szukaniu swojego miejsca na ziemi.

Ashley Hay, autorka The Railwayman’s Wife

Zaskakująco dojrzały debiut! To historia o miłości, stracie, zdradzie i zbawczej mocy opowiadania osadzona w ogłuszająco upalnym, pradawnym i mitycznym krajobrazie środkowej Australii. W tej napisanej z wdziękiem i wrażliwością powieści znajdziemy i ból, i afirmację życie, gdy Alice odkrywa w sobie siłę, dzięki której wyjdzie z zaklętego kręgu przemocy.

Kate Forsyth, autorka cyklu Cygańska Korona

Holly Ringland wychowywała się w tropikalnym ogrodzie, jako dziecko przez dwa lata podróżowała z rodziną kamperem po parkach narodowych Ameryki Północnej, a później przez cztery lata pracowała z rdzenną ludnością w środkowej części Australii. W 2009 roku zamieszkała w Anglii, gdzie ukończyła kurs kreatywnego pisania na uniwersytecie w Manchesterze. Jej eseje i krótkie opowiadania ukazywały się wielu antologiach i czasopismach literackich. Obecnie mieszka i w Wielkiej Brytanii, i w Australii. Kiedy w dzieciństwie pytano ją, co będzie robić, gdy dorośnie, zawsze odpowiadała, że pisać.

Wszystkie kwiaty Alice Hart to debiut Holly Ringland, którym zachwycili się wydawcy na całym świecie – książka ukaże się w 20 krajach.

Wszystkie kwiaty Alice Hart - ebook

28,83 zł 31,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2023-02-09

  "Życie toczy się do przodu, a rozumiemy je, tylko patrząc wstecz"
  Soeren Kirkegaard

  Takim zdaniem duńskiego filozofa wita nas Holly Ringland już w pierwszym rozdziale tej ujmującej powieści. Prawdziwa poezja, pisana prozą i przyznam, że dawno już nie czytałam czegoś tak klimatycznego...
  Życie i niekończące się dramaty Alice Hart poruszyły we mnie najczulsze struny wrażliwości. Już jako maleńka dziewczynka musiała mierzyć się z niewyobrażalnym złem, oglądać obite do krwi i granatowe od sińców ciało swojej matki, sama znosić "razy" od ojca tyrana, który w chwilach szaleństwa znęcał się nad całą rodziną, nie odpuścił nawet ukochanemu psiakowi Alice, którego rzucił o ścianę, powodując utratę słuchu u zwierzęcia.
  Dramat w tej rodzinie zakończył się, gdy Alice w wieku dziewięciu lat, pobita przez ojca do nieprzytomnośći, została osierocona przez oboje rodziców, rozdzielona z cudem uratowanym z łona brzemiennej matki bratem i przekazana pod opiekę babci, o której istnieniu nigdy wcześniej nie miała pojęcia... Te wydarzenia zostawiły na psychice dziewczynki niezatarte ślady i mam tu na myśli nie tylko syndrom sztokholmski...
  Czego doświadczyła jeszcze w swoim młodym życiu? Tego nie zdradzę, ale zachęcam do lektury tej książki.
  Dla mnie, to była uczta.

1 - 1 z 1 opinii