Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wybór sióstr – ebook

TANIEJ 7 %

Kate Hewitt  

28.09.2022

28.09.2022

polski

464

Wydawnictwo FILIA

978-83-8280-362-4

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLEROWEJ „DZIEWCZYNY Z BERLINA”

Poruszająca historia o odwadze trzech sióstr, które zaryzykują wszystko, włącznie z własnym życiem, by ocalić ukochanych ludzi i kraj przed niewyobrażalnym złem nazistowskich rządów. 

 

ROK 1938, AUSTRIA. 

Johanna, Birgit i Lotte wiodą spokojne życie, pracując w warsztacie zegarmistrzowskim ojca i pomagając mamie w prowadzeniu domu. W kraju zachodzą zmiany. Każdego dnia ich serca są łamane na nowo, a życie ukochanych przyjaciół i rodziny jest zagrożone. 

Pewnego dnia ojciec zatrudnia Franza, młodego Żyda. Gdy z czasem Johanna się w nim zakochuje, uświadamia sobie, że miłość do niego naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Siostry zrobią wszystko, by ocalić ukochanych. Udowodnią hart ludzkiego ducha. Jeśli mają przetrwać w obozach koncentracyjnych w Ravensbrück i Mauthausen, muszą pokazać, że nawet w ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei... 

Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego, płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?

Wybór sióstr - ebook

46,41 zł 49,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-10-08

  Kolejna książka o tematyce wojennej, tym razem z perspektywy austriackiej rodziny mieszczańskiej, którą śledzimy od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż po zakończenie II. wojny światowej. W rodzinie Ederów wychowują się trzy córki, tak bardzo sobie bliskie, a jednocześnie tak różniące się od siebie. Najstarszą Johannę przeraża, że miałaby, tak jak jej matka, spędzać życie przy mężu, w kuchni, na robótkach ręcznych... Chciałaby czegoś innego dla siebie. Birgit, to pozbawiona jakiejkolwiek wiary w siebie, najmniej urodziwa z sióstr, która marzy tylko, aby objąć po ojcu ich warsztat zegarmistrzowski i pozostać "niewidzialną" dla świata. Nie wierzy, że mogłaby ułożyć sobie życie inaczej, wzbudzić w kimś ciepłe uczucia.
  Jest wreszcie najmłodsza Lotte, rodzinna perełka i słowiczek, której wszyscy wróżą świetlaną przyszłość, tylko że ona marzy o służbie Bogu, rezygnuje z życia w swoim tak dobrze znanym, aczkolwiek budzącym lęk otoczeniu i wstępuje do klasztoru.
  Jak bardzo nadchodząca wojna zmieni każdą z nich, jak zrujnuje ich plany na przyszłość? Przeczytajcie.
  Wstrząsająca do bólu lektura, okrucieństwa wojny w trochę innym, lecz bardzo interesujacym wydaniu, piękny język i wulkan emocji. Czego chcieć więcej?

1 - 1 z 1 opinii