Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wypracowania - Motyw wojny – ebook

CENA NEXTO

praca zbiorowa  

27.09.2013

02.09.2013

polski

22

Psychoskok

978-83-7900-873-5

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

II wojna światowa w Inny świat i Medaliony Poniższe wypracowanie dokładnie omawia problematykę ludzkiego życia podczas II wojny światowej. Dla realizacji tematu wykorzystano następujące lektury: G. Herling - Grudziński Inny świat, Z. Nałkowska Medaliony, Borowski Opowiadania. Całość może również stanowić oddzielne analizy i omówienia poszczególnych utworów. Wypracowanie zawiera 630 słów.

Monachomachia– prawdziwa wojna, wojna na niby? Wypracowanie na temat "wojny mnichów" ukazanej w utworze Monachomachia przez Ignacego Krasickiego. Autor w sposób krytyczny potraktował duchowieństwo ówczesnej Polski. Zarzucał im wiele złego, życie w nieprawości, brak dyscypliny, brak zainteresowania religią, negatywny stosunek do chłopstwa i wiele innych. Krasicki dążył do zmian w warstwach duchowieństwa. Wypracowanie zawiera 407 wyrazów.

Zofia Nałkowska, Medaliony, Człowiek jest mocny. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania Człowiek jest mocny zawartego w Medalionach Zofii Nałkowskiej. Michał P., Żyd, który pracował przymusowo u niemieckiego okupanta opowiada prawdę na temat zdarzeń mających miejsce w Chełmnie i okolicznych lasach. Ujawnia jak zagazowywano tysiące osób, jak grabiono ich ciała, pośród których sam rozpoznał wlaną żonę i dzieci. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 580 słów.

Ludzie ludziom zgotowali ten losMedaliony Zofia Nałkowska napisała Medaliony w oparciu o badania i obserwacje, poczynione podczas prac Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich, której była członkiem. Opowiadania oparte są na relacjach więźniów obozów hitlerowskich i naocznych świadków zbrodni oraz przeprowadzonych wizjach lokalnych w miejscach masowego mordu. Wypracowanie zawiera 306 wyrazów.

Tadeusz Borowski Proszę Państwa do gazu W poniższym wypracowaniu dokonano analizy i omówienia opowiadania Tadeusza Borowskiego pod tytułem Proszę Państwa do gazu. To jedno z wielu opowiadań zgromadzonych w cyklu, które ukazuje obozowe życie, oraz okrutna prawdę na temat procesu ludobójstwa. W tekście dokładnie przeanalizowano treść i wymowę utworu. Całość poparta cytatami zawiera 457 słów.

Tadeusz Różewicz Ocalony Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację wiersza Ocalony autorstwa Tadeusza Różewicza. Utwór nawiązuje do osobistych doświadczeń poety, którego pokolenie na zawsze zostało naznaczone tragedią II wojny światowej, wojna zostaje określona mianem „rzezi”. Wypracowanie porusza wszystkie najważniejsze wątki. Całość poparta cytatami zawiera 312 słów.

Wypracowania - Motyw wojny - ebook

4,56 zł 4,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!