Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wypracowania - Motyw wsi – ebook

CENA NEXTO

praca zbiorowa  

27.09.2013

02.09.2013

polski

26

Psychoskok

978-83-7900-874-2

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Motyw wsi w literaturze epok.  Poniższe wypracowanie zawiera realizację literackiego motywu wsi. Podane przykłady w szczegółowy sposób ukazują jak autorzy odnosili się do tego miejsca. Okazuje się bowiem, że wieś to nie tylko idylla i piękno przyrody, ale ludzkie cierpienie pełne głodu i nędzy. W tekście wykorzystano następujące utwory: Chłopi  Władysława Reymonta, Jan Kasprowicz, Sonet W Chałupie, Stefan Żeromski Ludzie bezdomni, Leopold Staff Pokój wsi, Mikołaj Rej Żywot człowieka poczciwego. Całość może posłużyć również jako odrębne omówienia utworów. Tekst zawiera 860 słów.

Jan Kochanowski Pieśń o sobótce świętojańskiejPoniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie dzieła Jana Kochanowskiego pt: Pieśń o sobótce świętojańskiej. Utworów tworzy cały cykl pieśni napisanych przy okazji „sobótki”, czyli obchodów uroczystości w wigilię św. Jana. Autor zawarł w nim to obraz wsi – prawdziwą sielankę przepełnioną wdziękiem, barwnymi obrazami, ludowymi elementami i emocjami. Całość prezentuje 12 panien tańczących wokół ogniska. W tekście dokładnie omówiono całość, podano najważniejsze wątki. Całość zawiera 357 słów.

Renesans – obraz wsi.  Poniższe wypracowanie ukazuje renesansowy obraz wsi. Można przypuszczać, że tak silny mit dotyczący wsi, który przez wiele lat poruszali poeci i pisarze polscy zrodził się właśnie w tym okresie. W tekście ukazano różnorodność utworów o tej tematyce: sielankę, harmonie a także realistyczną i krytyczna wizję wiejskiego życia. Wskazano najważniejszych autorów: Reja, Kochanowskiego, Szymonowica, na podstawie ich dzieł omówiono tematykę. Wypracowanie zawiera 440 słów.

Chłopi Reymonta - obraz wsi polskiej.  Poniższe wypracowania omawia obraz wsi polskiej ukazany przez Władysława Reymonta w dziele Chłopi. Stworzony przez autora obraz zawiera w sobie specyfikę całej tej warstwy społecznej. Całość pozostaje w ścisłym związku z treścią lektury stanowiąc również jej analizę. Wypracowanie zawiera 469 słów.

Żywot człowieka poczciwego Mikołaj Rej.  Wypracowanie stanowi analizę i omówienie utworu Żywot człowieka poczciwego autorstwa Mikołaja Reja. Dzieło jest pochwałą wsi, ale także prezentacją filozofii Reja opartą na elementach stoicyzmu i epikureizmu. Dokonując analizy należy zwrócić uwagę, iż jest to utwór parenetyczny. W poniższym wypracowaniu dokładnie przeanalizowano treść wiersza, wskazano cechy wskazujące na poszczególne myśli filozoficzne. Całość zawiera 431 słów.

Cykl sonetów Z chałupy analiza sonetów: I, XV, XIX, XXIX Jana Kasprowicza.  Poniższe wypracowanie stanowi analizy i interpretację wybranych utworów Jana Kasprowicza z cyklu Sonety z chałupy. Omówione zostały następujące sonety: I, XV, XIX, XXIX. Autor całość prezentuje poprzez pozbawione narracji opisy, eksponuje biedę i brzydotę. To celowy zabieg mający na celu poruszyć czytelnika. Należy również zaznaczyć, że sonety mają charakter społeczny – uświadamiają bowiem odbiorcy jaka sytuacja panuje na kujawskiej wsi. Wypracowanie omawia wszystkie podane powyżej utwory. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę sonetów oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 751 słów.

Wypracowania - Motyw wsi - ebook

4,56 zł 4,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!