Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wypracowania - W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka” – ebook

TANIEJ 7 %

praca zbiorowa  

28.09.2013

02.09.2013

polski

21

Psychoskok

978-83-7900-856-8

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Opis pustelni księdza Siennickiego. Wypracowanie stanowi opis i charakterystykę Pustelni księdza Siennickiego, który jest jednym z bohaterów książki W. Gomulickiego zatytułowanej Wspomnienia niebieskiego mundurka. Pustelnia to niezwykłe i tajemnicze miejsce, w którym najchętniej i najczęściej przebywa ksiądz Siennicki. Jest to miejsce niedostępne dla uczniów i zwykłych ludzi. Aby się tam dostać, uczniowie najczęściej mówią, że przyszli do ogrodnika po owoce. Wypracowanie zawiera 383 wyrazy.

Charakterystyka księdza Siennickiego. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Księdza Siennickiego, będącego jednym z bohaterów książki Wspomnienia niebieskiego mundurka W. Gomulickiego. Ksiądz wiedzie żywot typowego średniowiecznego ascety. Stroni od ludzi, czas poświęca umartwianiom i modlitwie. Jest człowiekiem nad wyraz cichym i spokojnym, choć swoim wyglądem i kalectwem budzi strach wśród mieszkańców Pułtuska. Wypracowanie zawiera 310 wyrazów.

Charakterystyka Księżopolczyka. Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Księżopolczyka, jednego z bohaterów książki Gomulickiego zatytułowanej Wspomnienia niebieskiego mundurka. Jest około trzynastoletnim chłopcem, dużym i grubym, ale bez krzepy wiejskich wyrostków. Całymi dniami zajada pajdy suchego chleba, którym ma obładowane kieszenie. Księżopolczyk jest typem samotnika, unika hałaśliwych kolegów, stroni od towarzystwa. Wypracowanie zawiera 356 wyrazów.

Charakterystyka Ślimackiego. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Ślimackiego, jednego z bohaterów książki W. Gomulickiego Wspomnienia niebieskiego mundurka. Ślimacki uczęszcza do męskiej szkoły w Pułtusku. Jest postacią negatywną. Ma złe relacje z kolegami z klasy, donosi na nich, w sposób podstępny zdobywa tytuł prymusa szkolnego. Dla kolegów jest prymusem-lizusem, bo nie dba o dobro towarzyszy, nie próbuje się zaprzyjaźnić. Wypracowanie zawiera 353 wyrazy.

Charakterystyka profesora Skowrońskiego. Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką profesora Skowrońskiego, jednego z bohaterów książki Wspomnienie niebieskiego mundurka, napisanej przez Wiktora Gomulickiego. Profesor Skowroński jest nauczycielem starej daty. Uczy języka polskiego w męskiej szkole w Pułtusku. Przedmiotem najgorętszych jego umiłowań literackich jest wiek osiemnasty i pierwsze lata dziewiętnastego. Najwymowniej wychwala, najczęściej cytuje poetów, w tych dwóch okresach żyjących. Krasicki, Naruszewicz, Kniaźnin, Karpiński, Osiński, Dmochowski— to jego bożyszcza. Wypracowanie zawiera 369 wyrazów.

Charakterystyka Wojtka Krystka. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę jednego z bohaterów książki W. Gomulickiego Wspomnienie niebieskiego mundurka. Książka ukazuje życie uczniów z jednej z Pułtuskich szkół w XIX wieku, kiedy to Polska znajdowała się pod zaborami. Był to poczciwy, nieco rozlazły wyrostek, z dużą głową i kędzierzawymi włosami, w których tkwiło zawsze pełno drobnych wiórków stolarskich. Wypracowanie zawiera 363 wyrazy.

Charakterystyka Witolda Sprężyckiego.  Wypracowanie jest charakterystyką Witolda Sprężyckiego, głównego bohatera książki Wiktora Gomulickiego pod tytułem Wspomnienia niebieskiego mundurka. Akcja utworu rozgrywa się w latach 60 XIX wieku, kiedy to Polska znajduje się pod zaborami. Witold jest uczniem męskiej szkoły powiatowej w Pułtusku. Wypracowanie zawiera 391 wyrazów.

Wypracowania - W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka” - ebook

4,56 zł 4,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!