Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce sądowej – ebook

TANIEJ 7 %

  • PDF

Opis

Książka Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce sądowej to publikacja o charakterze oryginalnym, która zawiera pogłębione i bardzo wartościowe omówienie zagadnień procesowych aktualnie wyłaniających się na gruncie zabezpieczenia roszczeń pieniężnych. Wybór tematów poszczególnych rozdziałów jest podyktowany potrzebą kompleksowej i praktycznej analizy tych zagadnień.

W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone rozważania natury ogólnej, albowiem dopiero na tym tle możliwe jest przedstawienie specyfiki zagadnień zabezpieczenia roszczeń pieniężnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom praktyki książka nie ogranicza się do zabezpieczenia roszczeń pieniężnych na etapie samego orzekania (stadium rozpoznawczego), lecz dotyczy również skutków wydanego postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia roszczenia pieniężnego (stadium wykonawczego). Wprawdzie większość rozdziałów tej książki jest poświęcona zagadnieniom zabezpieczenia roszczeń pieniężnych, jednak są w niej zaprezentowane inne wątki dotyczące problematyki zabezpieczenia roszczeń.

Za zasadniczy walor tej książki należy uznać przedstawienie przez jej Autorów propozycji rozwiązania szeregu problemów wyłaniających się na gruncie stosowania przepisów normujących postępowanie zabezpieczające zwłaszcza, że na tle tych przepisów występuje wiele wątpliwości i niejasności, z którymi niewątpliwie wciąż musi zmagać się praktyka.

Ze względu na poruszane wątki natury praktycznej i teoretycznej, książka jest adresowana do przedstawicieli zawodów prawniczych, a w szczególności sędziów, komorników sądowych oraz zawodowych pełnomocników – adwokatów i radców prawnych, a także teoretyków prawa postępowania zabezpieczającego. Będzie ona przydatna również dla aplikantów wszystkich zawodów prawniczych, studentów prawa i osób zainteresowanych powyższą problematyką.

Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce sądowej - ebook

166,47 zł 179,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!