Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zakłamane życie dorosłych – ebook

BestsellerTANIEJ 40 %

Elena Ferrante  

02.09.2020

02.09.2020

polski

Sonia Draga

978-83-66512-96-2

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Najnowsza powieść uwielbianej na całym świecie autorki!

Giovanna dorasta w szczęśliwej inteligenckiej rodzinie w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i dalszą rodziną, z którą rodzice nie utrzymują kontaktu. Do tej pory tylko słyszała o istnieniu siostry ojca, Vittorii. Początkowo niechętni pomysłowi odnowienia kontaktu rodzice ulegają Giovannie i dziewczynka spotyka się z ciotką. Prowadzi to do zaskakujących odkryć. Kiedy w miarę dorastania Giovanna coraz bardziej przypomina zrzędliwą krewną, jak twierdzi jej ojciec, inaczej spogląda na siebie i otaczający ją świat. Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku.

„W tej książce, w której prawda jest naprzemiennie ujawniana i ukrywana, a postacie budzą w równym stopniu miłość i nienawiść, głos Ferrante jest jednocześnie uspokajający, niepokojący, hipnotyzujący”. La Stampa

Zakłamane życie dorosłych - ebook

21,00 zł 35,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Jędrek/2020-10-09

    Pisze Ferrante o dojrzewaniu dziewczynki z dobrego neapolitańskiego domu. Rzecz jest w gruncie rzeczy szczegółowym i realistycznym zapisem buntu nastolatki, która niszczy stare wartości, aby stworzyć na ich gruzach nowe przyjaźnie, miłości, poglądy. Dobra proza, ale jakoś mnie nie porwała.

1 - 1 z 1 opinii