Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Założenia działań w cyberprzestrzeni – ebook

TANIEJ 7 %

Piotr T. Dela  

06.05.2022

06.05.2022

polski

270

Wydawnictwo Naukowe PWN

978-83-01-22050-1

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Lata 20-te XXI w. przyniosły już ogromne zmiany i nacisk na kwestię bezpieczeństwa informacyjnego na poziomie krajów, instytucji czy nawet zwykłego „Kowalskiego”. Każdy miesiąc przynosi kolejne dowody na to, jak ważny i wrażliwy jest ten obszar tematyczny – skutki covid-u i przeniesienie wymiany danych do sieci, zagrożenia kolejnych odsłon wojen hybrydowych, ogromny wzrost potencjału (ale i ryzyka działania) firm działających i sprzedających swoje produkty wirtualnie w sieci – można mnożyć różne pola, na których konieczny jest szybki rozwój narzędzi ograniczania ryzyka problemów związanych z cyberbezpieczeństwem.    

Poniżej prezentujemy wycinek recenzji książki ZAŁOŻENIA DZAŁAŃ W CYBERPRZESTRZENI sporządzony przez prof. dr. hab. inż. Piotr Sienkiewicz z Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki:  

Publikacja prof.  Piotra T. Deli  składa się sześciu rozdziałów, poświęconych podstawowym aspektom uzyskanych wyników badań, a mianowicie: identyfikacji cyberprzestrzeń jako środowiska walki (rozdział 1), istotnym cechom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni (rozdział 2), głównym  zagrożeniom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni (rozdział 3),  wyznacznikom działań w cyberprzestrzeni (rozdział 4), podstawowym działaniom prowadzonym w cyberprzestrzeni (rozdział 5), antycypowanym  systemom walki w cyberprzestrzeni (rozdział 6). 

(…) Szczególną uwagę skupiono na analizie wpływu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni na bezpieczeństwo systemów krytycznej infrastruktury państwa.    Publikacja ZAŁOŻENIA DZAŁAŃ W CYBERPRZESTRZENI kierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców – służb i instytucji państwowych, instytucji samorządowych, różnych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, menedżerów i pracowników firm z tzw. krytycznej infrastruktury, kadry dowódczej wojska, strategów i analityków wojskowych i innych.     

Przyda się również pasjonatom cyberwalki, informatykom i specjalistom ds. bezpieczeństwa informacyjnego czy studentom np. bezpieczeństwa narodowego (wewnętrznego) czy inżynierii bezpieczeństwa.

Założenia działań w cyberprzestrzeni - ebook

64,17 zł 69,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!