Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami – ebook

CENA NEXTO

Praca zbiorowa  

09.08.2012

21.09.2011

polski

212

Wydawnictwo M

978-83-7595-519-4

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Książka jest jedną z najlepszych pozycji odsłaniających duchowe problemy wiernych i codzienną pracę polskich egzorcystów. Praktyczny wymiar książki zwiększa aneks zawierający modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła a także aktualne dane adresowe egzorcystów z wszystkich polskich diecezji.

Pozycja skierowana do wszystkich zainteresowanych walką duchową oraz praktycznymi informacjami dotyczącymi pracy egzorcysty.

Książka posiada wstęp i pozytywną rekomendację ks. Aleksandra Posackiego SJ jednego z największych polskich autorytetów w dziedzinie demonologii.

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost zainteresowania problematyką egzorcyzmów w Polsce, niestety tylko znikomy procent publikacji o tej tematyce stanowią książki polskie, będące świadectwem wiedzy i pracy polskich egzorcystów. Bez wątpienie polscy egzorcyści są osobami, które najlepiej orientują się w sytuacji trudnych przypadków duchowych w naszym kraju. Ta książka chce właśnie pokazać obraz posługi egzorcysty w Polsce. Zawiera ona rozmowy z trzema egzorcystami w różnym wieku, o zróżnicowanym stażu kapłańskim, i doświadczeniu w posłudze egzorcysty.

Wyboru Boga, Dobra i Miłości oraz chrześcijańskiej wizji świata – zagrożonej dziś ideologią i manipulacją – uczą dziś egzorcyści na podstawie własnego doświadczenia…Cieszymy się, że nie tylko egzorcyści włoscy czy inni zagraniczni, jak do tej pory, ale też polscy egzorcyści mają dziś wielkie osiągnięcia i ogromne doświadczenie.

Ks. Andrzej Grefkowicz, ks. Marian Piątkowski i ks. Sławomir Sosnowski to trzej wybitni polscy egzorcyści, związani z Odnową w Duchu Świętym. Ich bogate doświadczenie zasługuje na uwagę i refleksję. Wywiady przeprowadzone z nimi odsłaniają w tej książce duchowe problemy we współczesnej Polsce. Jest to wielce pouczające. Ta wiedza ma ogromne znaczenie duszpasterskie…

Wiele niebezpiecznych dla wiary zjawisk ma tendencję wzrostową…Stąd znaczenie wywiadów z polskimi egzorcystami, które są istotą tej książki, ale jej nie wyczerpują. Wartość omawianej pozycji zwiększa też obecność aneksów zawierających modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła. Książka jest ze wszech miar godna polecenia.

Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami - ebook

13,41 zł 14,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

8,94 zł 14,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:3
  Fakirek/2012-08-14

  Egzorcyzmy – czyli formuły rytualne mające na celu wypędzenie czy też ochronienie człowiek przed demonami – mają w historii Kościoła bogatą i bardzo ciekawą historię. Wbrew pozorom także i w XXI w. istnieją egzorcyści. W ramach Kościoła pełnienie przez nich funkcji jest ściśle uregulowane, a egzorcystów w diecezjach mianuje biskup. Od 1993 roku działa także Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego członkami mogą być tylko księża mianowani zgodnie z procedurami kościelnymi do wykonywania posługi egzorcyzmowania. Także w Polsce mamy reprezentantów tego „zawodu” i trzech z nich udzieliło w tej książce wywiadu Tomaszowi Rowińskiemu. Przedziwna to lektura.
  Jeden z rozmówców – ks. Grefkowicz zarzuca ostro reprezentantom zawodów medycznych, że „porywają się z tabletką na ducha, nawet nie zbadawszy sprawy, bo nie chodzi im często o prawdę czy dobro człowieka cierpiącego ale o przychylność koncernów farmaceutycznych, możliwość zarobku i obronę własnej pozycji (…)”. Sam pytany o współpracę z psychologami odpowiada: "Ja nie dyskutowałem na ten temat z psychiatrami, raczej znam opinie,jakie publicznie wypowiadają".
  Myślałem, że z książki chociaż dostanę potwierdzenie z pierwszej ręki tych wszystkich niesamowitych zjawisk, jakie podobno towarzyszą opętaniu. Próżne nadzieje – nie odnajdzie ich czytelnik w tej książce. Egzorcyści kilka razy wspominają o sytuacjach, o których gdzieś tam słyszeli, że gdzieś tam się wydarzyły – koledze po fachu, lub koledze kolegi…
  Za to z książki dowiemy się jakich metod używają egzorcyści w celu zdiagnozowania opętania ;-).
  Ilość anegdot przytaczanych zwłaszcza przez ks. Grefkowicza jest ogromna i warto je poznać – nie mogę ich wszystkich przytoczyć, gdyż do zarzutu działania pod wpływem Szatana pewnie dołączyłby zarzut naruszenia praw autorskich.

1 - 1 z 1 opinii