Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zen. Zamiatając skały, czesząc mech – ebook

PROMOCJA

Maria Moneta-Malewska  

05.10.2023

05.10.2023

polski

212

Galaktyka

9788375798944

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Jak bardzo chłonne może być doświadczenie obcej kultury? Oczy, uszy, węch, smak, dotyk. Ciało: obolałe podczas surowego treningu w buddyjskim klasztorze i otwierające się na błogość kąpieli w gorących źródłach. Sen. Serce. Umysł. Intensywność i głębia doświadczenia zmysłowego, intelektualnego i duchowego. Ile Japonii może się zmieścić w jednym człowieku?

Dariusz Bugalski, dziennikarz, poeta

Zen. Zamiatając skały, czesząc mech - za tym tajemniczym tytułem kryje się fascynująca opowieść o niesamowitym wprost wewnętrznym imperatywie, o ciężkiej pracy i... spełnieniu marzeń. Maria Moneta-Zalewska od wielu lat spędzała kilka miesięcy w roku w klasztorze zen. Kobieta z Polski podążała drogą Buddy ramię w ramię z japońskimi mnichami. Pokonywała swoje słabości i samą siebie, dostosowując się do surowych reguł. Miała jeden cel: nie ustawać w praktyce. Bo - jak się okazuje - osiągnięcie oświecenia nie oznacza końca Drogi. Ta książka cieszy w dwójnasób. Po pierwsze, swoją egzotyką - oto poznajemy codzienne życie w klasztorze, charaktery Japończyków, lokalne zwyczaje i obyczaje. Po drugie, swoim optymizmem - daje bowiem nadzieję, że każdy z nas może spełnić swoje marzenia. Wystarczy im tylko trochę pomóc.

Joanna Yoyo Malewska

Kim jestem? Jak poznać siebie? Jak być szczęśliwą? Szukając odpowiedzi na te pytania, autorka - lekarz psychoterapeuta i jednocześnie Roshi Reiko - trafia do Japonii, do klasztoru Rindzaj Zen, gdzie spotyka niezwykłego człowieka Roshiego Oi Saidana. Książka o poszukiwaniu drogi do siebie, o klasztornej praktyce, o Japonii i Japończykach, o zadziwieniach, o codzienności i o ciszy kamiennych ogrodów.

Zen. Zamiatając skały, czesząc mech - ebook

29,19 zł 44,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,19 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

17,51 zł 44,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,19 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!