Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zima lwów – ebook

CENA NEXTO

Jan Costin Wagner  

30.11.2011

20.11.2011

polski

286

BC Edukacja

978-83-7802-112-4

Ocena: 4.5 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Kolejna książka „mistrza moralnej niepewności”, której bohaterem jest melancholijny komisarz Kimmo Joentaa.

Od czasu tragicznej śmierci żony detektyw Kimmo Joentaa każdego roku spędza samotnie święta Bożego Narodzenia. Szklanka mleka i butelka wódki pomagają mu przetrwać srogą fińską zimę. Tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie jednak wyglądało tak, jak zaplanował sobie Joentaa.

Scenariusz wydarzeń zmienia się, gdy u drzwi Joenty pojawia się młoda prostytutka. Jakiś czas później kolega Joenty, patolog, zostaje odnaleziony martwy, a najpopularniejszy fiński prezenter Kai Petteri Hämäläinen ledwo uchodzi z życiem.

Okazuje się, że patolog kilka tygodni przed śmiercią był gościem talk-show Hämäläinena. Kimmo Joentaa zaczyna rozmyślać nad śmiercią lekarza. Dlaczego popularny talk-show, który dla milionów widzów stanowi dobrą rozrywkę, mógł w kimś wywołać taką wściekłość, że popchnął go do popełnienia zbrodni?

Wagner nie moralizuje, nie ocenia działań i wyborów swoich bohaterów. Pokazuje ich w momentach psychicznego i emocjonalnego rozchwiania.
Robert Ostaszewski, krytyk literacki


Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

 

Zima lwów - ebook

22,18 zł 23,85 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:4
  Katarzyna Ambroziak/2013-11-22

  To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Książka ta jest trochę dziwna. Na początku trudno mi było przebrnąć przez te trudne nazwiska, ale później... Komisarz Kimmo Joenta to mężczyzna, który w całości poświęca się swojej pracy i prowadzonym sprawom. Przeżył osobistą tragedię i nie ma chwili, aby nie wracał pamięcią do ostatnich chwil spędzonych z umierającą żoną. Jednocześnie próbuje normalnie żyć i być dobrym policjantem i przyjacielem. Z jakim skutkiem to już warto samemu przeczytać i się dowiedzieć.
  Wielokrotnie jego poczynania doprowadzają do tego, że nikt z jego otoczenia nie potrafi zrozumieć, co on ma na myśli (zazwyczaj on sam tego nie wie).
  W książce autor porusza temat cierpienia po stracie najbliższych. Ale nie tylko zawarte są tutaj również problemy społeczne związane z uzależnieniem od hazardu, prostytucją, oraz inwazyjność i moc telewizji.
  Akcja tej powieści zaczyna się w wigilijny wieczór, kiedy to na dyżurze Kimmo pojawia się tajemnicza kobieta, która chce złożyć doniesienie o gwałcie. Wkrótce potem zostają znalezione zwłoki samotnego narciarza, które należą do Patrika Laukkanena, policyjnego patologa. To oczywiście tylko początek dalszych dramatycznych i zagadkowych wydarzeń. W życiu komisarza Joenta pojawi się zagadkowa kobieta, która w wigilijny wieczór zgłaszała przestępstwo, zostanie zabity jeszcze jeden mężczyzna, a wszystko zacznie się w niewytłumaczalny sposób łączyć ze znanym talk-show, prowadzonym przez Kai Petteri Hämäläinanena. Zresztą sam prowadzący również znajdzie się w olbrzymim niebezpieczeństwie.
  Jednocześnie zanurzamy się w psychikę pewnej kobiety poznajemy jej przemyślenia, skrawki wspomnień, obrazy z życia. W tym momencie podświadomie wiemy, że ta osobista tragedia ma coś wspólnego i z popularnym programem telewizyjnym i z brutalnymi morderstwami. Gdzie trop zaprowadzi komisarza Kimmo, o tym należy się już przekonać, podczas lektury tego świetnego kryminału. Jest intryga, wyrazisty bohater, tragiczna przeszłość, osobiste demony i piętno przeżytych chwil. Oszczędność wypowiedzi, zagadkowe, krótkie, urywane zdania, połączone ze zgrabną intrygą kryminalną, sprawiają że książkę pochłania się w oka mgnieniu, czując niepowtarzalną atmosferę fińskiej zimy.
  Widzimy tu próbę ukazania zachowań człowieka w obliczu straty. I zachwiań psychiki, która postawiona wobec niewyobrażalnej tragedii, reaguje w nieprzewidywalny sposób. To książka o stracie, żalu i wiecznej tęsknocie.

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-09-28

  Świetnie napisany kryminał z bardzo wiarygodnie skrojonymi portretami psychologicznymi bohaterów tej historii.

 • Ocena:4
  Krystyna /2012-12-27

  Po lekturze pierwszych dwóch książek Wagnera ("Księżyc z lodu" i "Milczenie") bez wahania sięgnęłam po jego najnowszy kryminał, a właściwie kryminał obyczajowy.

  Niestety tym razem oceniam go tylko jako dobry. O ile poprzednie książki miały to coś, brak tempa i zaskakujących zwrotów akcji rekompensował bardzo dobry opis postaci, ich przemyśleń i decyzji,toczącego się śledztwa, tak tym razem czegoś zabrakło. Niektóre wątki zostały potraktowane bardzo pobieżnie i właściwie pozostały nie rozstrzygnięte. Możliwe, że było to celowe i zamiarem Wagnera jest szybkie napisanie kolejnego kryminału z tym samym bohaterem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że książki Wagnera nie są oficjalnie przedstawiane jako cykl powieści czy też saga kryminalna, uważam brak rozstrzygnięć, o którym pisałam, za wadę "Milczenia lwów".

 • Ocena:5
  Lukasz Stettner/2012-01-25

  Sprawna transakcja. W krótkim czasie mogłem załadować plik. Książki jeszcze nie czytałem. Zapowiada się na ciekawą.

1 - 4 z 4 opinii