Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zimowy żołnierz – ebook

TANIEJ 7 %

Daniel Mason  

03.04.2019

03.04.2019

polski

384

Rebis

9788380627086

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Wojna, miłość i przesuwanie granic ludzkiej wytrzymałości!

Lucjusz Krzelewski z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu studiuje medycynę, gdy nadchodzi rok 1914, wybucha wojna i błyskawicznie rozlewa się po całej Europie. Zafascynowany tym, że z dnia na dzień może zostać lekarzem, zaciąga się do wojska, licząc na przydział do znakomicie zorganizowanego lazaretu. Niestety trafia do Lemnowic, maleńkiej wioski w sercu Karpat, do szpitala polowego urządzonego w zrujnowanym kościele, skąd uciekli wszyscy lekarze.

Jedyną osobą, która może pokazać Lucjuszowi, jak ratować ciężko rannych zwożonych z pól bitewnych frontu wschodniego, jest tajemnicza siostra Margareta. Szalona i piękna. Osobliwy, niebezpiecznie bliski związek tych dwojga zostaje brutalnie przerwany, kiedy w samym środku zimy trafia do kościoła nowy pacjent. Chcąc go za wszelką cenę ratować, Lucjusz podejmuje fatalną decyzję, która zaważy na losach tego zimowego żołnierza, jego samego i Margarety.

Dzięki najnowszej powieści Daniela Masona przypomniałam sobie na powrót, że dobra książka – naprawdę dobra – potrafi obudzić w nas miłość do życia. - Julia Glass, autorka Trzech czerwców.

Znakomita powieść historyczna: zafascynowany tłem, bohaterami i językiem nie potrafiłem się od niej oderwać. - Mark Sullivan, autor Pod szkarłatnym niebem.

Ta powieść jest tak realistyczna, barwna i wielopłaszczyznowa, że czytając ją, zatraciłem świadomość, gdzie się znajduję: przeniosło mnie do utraconego świata przeszłości. - Andrew Sean Greer, laureat Nagrody Pulitzera.

Powieściowa perła… po części historia wojenna z elementami zagadki, a po części romans, wciągająca bez reszty.- Anthony Doerr, autor Światła, którego nie widać

Zimowy żołnierz - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:3
  Wiesława Kamińska/2019-04-10

  Ufff! Dobrnęłam do końca...
  Ile mnie ta książka kosztowała, to nawet trudno opisać. Chwilami myślałam, że tkwię w jakimś matriksie. A wszystko przez "medycynę" z epoki pierwszej wojny światowej :) Nie mogłam uwierzyć, w jaki sposób funkcjonowała opieka zdrowotna w tamtych czasach...
  Lektura chwilami rozwalająca na łopatki, czasami odrażająca, z uwagi na opisy
  ""procedur medycznych"", bardziej chyba zrozumiała przez czytelników, którzy choćby zetknęli się z medycyną...
  Daję trzy gwiazdki, bo to nie do końca moja bajka, a na dotatek zbyt rozwlekła. Jest też wprawdzie wątek miłosny, ale przedziwnej konstrukcji i taki rozmemłany... No nie wiem, czy polecać lekturę. Może w kategorii "osobliwości"

1 - 1 z 1 opinii