Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Złe Miasta 2: Córeńki – ebook

TANIEJ 7 %

Magdalena Szydeł  

15.06.2022

15.06.2022

polski

352

Wydawnictwo Dolnośląskie

9788327162694

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu.

Tuż przed Bożym Narodzeniem znikają bez śladu dwie aktorki warszawskiego teatru. Ciało jednej z nich zostaje wkrótce znalezione w parku Szczęśliwickim. Zaniepokojony dyrektor, będąc pod wrażeniem umiejętności śledczych Alicji Ruckiej, prosi ją o pomoc. W zamian oferuje informacje, których Rucka poszukuje. Zaintrygowana dziennikarka opuszcza przysypany śniegiem Poznań i wkracza w artystyczny światek stolicy, w którym namiętności są silne, ambicje wygórowane, a motywacje nieczyste. Czy Ruckiej uda się na czas rozpoznać, co jest teatralną fikcją, a co prawdziwą rozgrywką?

Córeńki to drugi tom serii ZŁE MIASTA. Alicja Rucka powraca, a wraz z nią kobiece spojrzenie na zbrodnie i nasze najgłębsze lęki.

Złe Miasta 2: Córeńki - ebook

32,09 zł 34,50 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  Elżbieta Wantoła/2022-09-28

  W moim teatrze jest tylko jeden aktor.,
  każdy jego ruch przylega do głosu.
  Scena obraca się kamieniem Syzyfa
  i wciąż biją dzwony.
  W moim teatrze jest tylko jeden aktor
  i zna wszystkie role.(Ela)

  „Córeńki”, to drugi tom świetnego cyklu „Złe miasta” . Alicja Rucka wraca, a wraz z nią nowa zagadka do wyjaśnienia. Tuż przed Bożym Narodzeniem znikają dwie aktorki warszawskiego teatru publicznego. Niedługo potem zostaje znalezione ciało jednej z nich. O pomoc w wyjaśnieniu sprawy zostaje poproszona Alicja Rucka. Dziennikarka wyrusza do Warszawy, aby przeprowadzić nowe dziennikarskie śledztwo i wyjaśnić, kto i dlaczego morduje aktorki. Wkracza do zamkniętego artystycznego świata, który tylko z pozoru wydaje się taki uporządkowany i idealny. W rzeczywistości pełno w nim intryg i kłamstw, które prowadzą do zbrodni. Jak i czy uda się powstrzymać mordercę? Magdalena Szydeł powraca z kolejną książką. Czekałam na drugi tom, bo poprzedni, "Krawiec", wywarł na mnie pozytywne wrażenie i ciekawa byłam, jak potoczyły się dalsze losy Alicji Ruckiej. "Córeńki" to dobry thriller, w którym mamy wszystko, czego oczekujemy od tego gatunku: intrygę, zbrodnię, śledztwo, pełno tajemnic i mylących tropów.
  Ciekawy jest również wątek obyczajowy, który potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

  Warszawa, to moje miasto, od urodzenia, świat artystyczny, to moja praca...byłam nawet ciekawa, jak autorka pokaże naszą Stolicę…...

1 - 1 z 1 opinii