Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Złodziejka książek – ebook

CENA NEXTO

Markus Zusak  

22.01.2014

22.01.2014

polski

496

Nasza Księgarnia

9788310126443

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

...zasługuje na miejsce obok „Dziennika” Anny Frank oraz „Nocy” Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną.

„USA Today”

Poruszająca i do głębi przejmująca.

„Washington Post”

„Dziecięcy Bestseller Roku” 2008

Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”, sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga.

Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek” międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.

Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”, „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”, wydana też jako „Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.

„Posłaniec” (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children’s Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premier's Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech.

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.

Adaptację filmową „Złodziejki książek” wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala („Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”, „Jak zostać królem”), Emily Watson („Przełamując fale”, „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

Złodziejka książek - ebook

41,31 zł 45,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

27,54 zł 45,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Beata Mechowicz/2014-06-09

  Książka wzruszająca, dotykająca trudnych tematów, ale czyta się ją bardzo dobrze, trochę utożsamiając z bohaterką. Polecam, nie zniechęcajcie się tłem II wojny światowej. POLECAM

 • Ocena:5
  Karolina Kapusta/2014-05-01

  Nie jest to książka łatwa. Bo jak może być łatwa kiedy narratorem jest Śmierć, kiedy akcja jest umiejscowiona podczas II wojny światowej, kiedy człowiekowi trudno pozostać człowiekiem. Ale warto po nią sięgnąć, żeby przypomnieć sobie, że nie wszyscy Niemcy byli źli, że gdzieś tam w Rzeszy pod wodzą Hitlera żyły niewinne dzieci, którym ciężko było być dziećmi w tych czasach i które czasami swoją niewinność traciły na rzecz charyzmatycznego wodza popychane do tego przez zaślepionych dorosłych. Warto przeczytać, żeby zobaczyć niesamowitą odwagę ludzi, którzy przyjęli pod swój dach Żyda w czasach kiedy najmniejsza oznaka sympatii dla tej nacji oznaczała alienację jeśli nie śmierć. Warto przeczytać, żeby posmakować przyjaźni jakiej stajemy się świadkami, pomiędzy tytułową złodziejką książek i Rudym Steinerem, małym chłopcem o żółtych włosach. I żeby zobaczyć miłość do książek, która ocaliła Liesel … i nie tylko.
  Nie do końca się da opisać tę książkę w kilku zdaniach. Więc ja nawet nie próbuję. Wiem, że niektórzy powiedzą: znów tematyka II wojny światowej… o rany, ile można… Wiem, bo czasami sama tak mówię. Ale nie w tym przypadku. Poddałam się słowom malowanym przez autora w sposób niesamowity. Było wiele chwil podczas lektury kiedy zaciskałam kciuki za Liesel i jej przyjaciół, za jej rodzinę, kiedy zaciskałam zęby i mełłam w zębach przekleństwo na tych, którzy jej dokuczali (jej czy Rudy’emu). A na koniec moje oczy zwilgotniały. Nie wstydzę się tego.

 • Ocena:5
  Dawid Borowik/2014-02-02

  Książka trudna, ale o wielkich rzeczach. Szybko się czyta.

1 - 3 z 3 opinii