Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Złowrogi sześcian – ebook

CENA NEXTO

Basia Kaczyńska  

20.08.2012

01.01.2009

polski

216

Biblioteka Analiz

978-83-62948-23-9

  • PDF

Opis

Złowrogi sześcian to pierwsza część fantastycznej powieści Tryptyk Świata Mgły autorstwa 15-letniej Basi Kaczyńskiej.

Młoda pisarka snuje mroczną i zabawną jednocześnie opowieść o poszukiwaniu jednego z trzech starożytnych artefaktów, które ze względu na magiczne właściwości – obdarowanie właściciela wszechwiedzą lub nieograniczoną władzą – są pożądane przez ród złowrogi Nyktalusów. Bohaterami tej części tryptyku są Leśny Dziad Veritas i pochodzący z północy Żarnowiec. To oni eskortują pierwszy z artefaktów, zwany TYM.

 

Basia Kaczyńska miała 10 lat,kiedy ukazała się jej debiutancja minipowieść Planeta koni z autorskimi ilustracjami. Po czterech latach czytelnicy dostali jej kolejną książkę, Siostrę dzienną. Jako piętnastolatka napisała Tryptyk Świata Mgły, kórego pierwsza część to Złowrogi sześcian. Od lektury tej gęstej od osobliwych perypetii, równie mrocznej, co inteligentnie ironicznej, niezmiernie dojrzałej prozy Basi Kaczyńskiej, nie sposób się oderwać. Podobnie jak od Władcy pierścieni Tolkiena, Opowieści z Narnii Lewisa czy cyklu powieści Pratchetta.
Janusz R. Kowalczyk, „Rzeczpospolita”

Niezwykle dojrzała proza, zważywszy, że jej autorka ma zaledwie 15 lat. Podobnie jak Eragon Christophera Paoliniego, powieść Basi Kaczyńskiej przenosi nas w fantastyczny świat przygód. Ta książka jest niczym gra role playing, czytelnik czuje, że przebieg akcji jest w rękach stworzonych przez młodą pisarkę bohaterów. Do końca jednak nie mamy pewności, jak potoczą się losy wyprawy, i czym tak naprawdę jest tytułowy sześcian.
Łukasz Gołębiewski, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”

 

Złowrogi sześcian - ebook

11,58 zł 12,45 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!