Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Diuna Legendy Diuny 1 Dżihad Butleriański – książka

TANIEJ 7 %

Kevin J. Anderson   Brian Herbert   Wojciech Siudmak  

16.06.2021

polski

696

Rebis

9788381883139

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Kolejny tom bestsellerowego cyklu w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka.
Spojrzawszy na niego z rezerwą, wskazała głową nieruchomego owada.
— I dołączysz do nich omówienie tego żuka? Jak możesz zrozumieć coś, co zabiłeś?
— On nie jest martwy — zapewnił ją Erazm. — Wyczuwam słabe, ale charakterystyczne pulsowanie życia. To stworzenie chce, bym uwierzył, że jest martwe, i porzucił je. Mimo małych rozmiarów ma ogromną wolę przetrwania.
Przyklęknąwszy, zadziwiająco łagodnie położył żuka na kamiennej płycie, po czym się cofnął. Parę chwil później owad się poruszył i uciekł w bezpieczne miejsce pod donicą.
— Widzisz? Pragnę zrozumieć wszystkie żywe istoty, włącznie z tobą.
Serena spojrzała na niego ze złością. Robotowi udało się ją zaskoczyć.
— Omnius uważa, że nigdy nie osiągnę jego poziomu intelektualnego — rzekł Erazm. — Ale nadal intryguje go lotność mojego umysłu: to, jak mój umysł stale się rozwija w nowych, spontanicznie obieranych kierunkach. Tak jak ten żuk, potrafię obudzić się do życia i trwać.
— Naprawdę spodziewasz się zostać czymś więcej niż maszyną?
— Doskonalenie się to ludzka cecha, prawda? — odparł robot niezrażony. — To wszystko, co staram się robić.
Trwający setki lat bój ludzi z myślącymi maszynami wkracza w ostatnie stadium. Omnius - demoniczny komputerowy wszechumysł - oraz służący mu Tytani i roboty z Zsynchronizowanych Światów nieubłaganie zyskują przewagę, wykorzystując wady rodzaju ludzkiego. Ostatnią nadzieją mieszkańców Ligi Szlachetnych i Niezrzeszonych Planet są wojskowy przywódca Xavier Harkonnen, jego narzeczona Serena Butler i błyskotliwy naukowiec Tio Holtzman. Brutalnej sile maszyn ludzie mogą przeciwstawić jedynie swą nieograniczoną wyobraźnię, dar współczucia, wrodzony geniusz oraz niegasnące nadzieję i miłość. To musi wystarczyć.
Tymczasem na odległej, niemal zapomnianej planecie Arrakis kupcy odkrywają dobrodziejstwo nieznanej przyprawy – melanżu...
„Ta frapująca saga o mężczyznach i kobietach walczących o wolność jest pożądaną lekturą dla wszystkich miłośników Diuny - „Library Journal”

Diuna Legendy Diuny 1 Dżihad Butleriański - książka

64,17 zł 69,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!