Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend – książka

TANIEJ 7 %

Ewa Stadtmüller  

07.12.2017

polski

176

Bliżej Przedszkola

9788364631634

Produkt fizyczny: Książka

Opis

W publikacji zamieszczone zostały teksty inscenizacji znanych i lubianych legend pochodzących z różnych obszarów naszego kraju. Dzięki realizacji tych przedstawień dzieci dowiedzą się m.in. skąd wzięły się koziołki na poznańskiej wieży ratuszowej, jak postała Wisła, dlaczego św. Jakub został patronem Olsztyna i skąd wzięła się sól w naszych kopalniach. Poznają także m.in. legendę o pochodzeniu toruńskich pierników, o złotej kaczce, o Bazyliszku i smoku wawelskim oraz o stworzeniu górala.

Wspólne przygotowanie spektaklu - w jego warstwie słownej, muzycznej, plastycznej – daje dzieciom okazję do wszechstronnego włączenia się w powstawianie artystycznego dzieła. Rola znajdzie się dla każdego dziecka – zarówno dla tych szczególnie aktorsko utalentowanych, jak i dla mniej śmiałych i małomównych – i każde dziecko z grupy zasłuży na oklaski i uznanie ze strony Widzów. Swoje możliwości będą mogły zaprezentować dzieci uzdolnione wokalnie, wykonując chóralnie piosenki stanowiące część każdej z inscenizacji.

W skład publikacji wchodzą:

książka zawierająca 18 scenariuszy inscenizacji teatralnych dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym oraz starszym;
płyta Audio-CD, na której znajdują się 23 piosenki występujące w treści scenariusza – w wersji wokalnej oraz instrumentalnej;
płyta Data-PC, na której zamieszczone zostały nagrania efektów dźwiękowych (wzbogacających warstwę muzyczną każdego przedstawienia oraz tworzące tło dźwiękowe dla odgrywanych treści), podkłady do piosenek oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.


Znakomite teksty autorstwa znanej i lubianej poetki Ewy Stadtmüller to gwarancja nie tylko wartościowego i przystępnego przekazu treści, które powinny być znane przez każdego Małego Polaka, ale także dobrej zabawy w trakcie przygotowywanie się do występu i sukcesu całego przedsięwzięcia.

Spis legend:

Warszawski bazyliszek
Historia wieży mariackiej
O królewnie Juracie
Jak to z solą było...
Historia Piasta Kołodzieja
Poznańskie koziołki
O skarbnikowych czarach
Jak Pan Bóg Górala stworzył
Święta Kinga i Tatarzy
O królu Kazimierzu
Jak mazurska baba przechytrzyła diabła
Toruńskie pierniki
O smoku wawelskim
Skąd się Wisła wzięła
O Świętym Jakubie – patronie Olsztyna
Lech, Czech i Rus
Złota kaczka
O Zwyrtale muzykancie

Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend - książka

41,85 zł 45,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!