Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Słownik turystyki, hotelarstwa i gastronomii dla profesjonalistów angielsko-polski i polsko-angielski – książka

TANIEJ 5 %

Iwona Kienzler  

polski

1084

ODDK

9788378040767

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Jedyny na rynku profesjonalny słownik (ok. 40 tysięcy haseł) zawiera hasła związane zarówno z turystyką, hotelarstwem, obsługą ruchu turystycznego, ale także prawem administracyjnym, cywilnym i karnym oraz ubezpieczeniami.
Zawiera także podstawowe pojęcia z zakresu medycyny czy ratownictwa medycznego, przydatne w przypadku udzielania pierwszej pomocy turystom i gościom hotelowym.

Z myślą o przewodnikach, pilotach wycieczek oraz rezydentach biur podróży, w słowniku zamieszczono także pojęcia z architektury, sztuk pięknych, zoologii, botaniki, geografii, historii powszechnej, historii sztuki.

W słowniku zawarte zostały również francuskie nazwy stanowisk w gastronomii, funkcjonujące w brzmieniu francuskim na całym świecie, a zwłaszcza w hotelach i restauracjach wysokiej klasy. W nawiasach podano opis stanowiska, zarówno w wersji angielskiej, jak i w wersji polskiej.

Suplement zawiera wykaz:

skrótów angielskich i polskich stosowanych w terminologii hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej,
nazw krajów, ich mieszkańców oraz walut,

a także:

spis kodów portów lotniczych,
przykładowe oferty hotelowe zamieszczane na stronach internetowych obiektów,
spis terminów gastronomicznych zawierający nazwy artykułów spożywczych, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, przypraw, potraw oraz sposobów ich przygotowania. Gastronomia i catering są bowiem bardzo ważnymi zagadnieniami w obsłudze turystów.


POLECAMY menedżerom hoteli i obiektów turystycznych, kierownikom i pracownikom biur podróży, ale także studentom hotelarstwa i turystyki, pracownikom branży gastronomicznej, osobom zajmującym się cateringiem, polskim pracownikom zatrudnionym w zagranicznych obiektach hotelowych i gastronomicznych, jak również pracownikom działów finansowo-księgowych.

Publikacja może być także doskonałą pomocą dla turystów z Polski wyruszającym w podróż zagraniczną, jak również dla turystów anglojęzycznych odwiedzających nasz kraj.

Słownik turystyki, hotelarstwa i gastronomii dla profesjonalistów angielsko-polski i polsko-angielski - książka

149,63 zł 157,50 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!