Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Twoje miasto, twój wybór – e-wydanie – 2/2018

TANIEJ 5 %

2/2018

12.09.2018

12.09.2018

polski

Polityka Sp. z o.o. SKA.

1730-0525

 • PDF
 • EPUB
 • MOBI
 • Dostęp online PDF

W numerze:

Przedstawiamy niezwykły, złożony obraz polskich miast i polskiej samorządności w niezwykłym momencie, kiedy muszą one zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie niesie przyszłość.

Lubimy swoje miejscowości, ponad 90 proc. Polaków jest zadowolonych z miejsca, w którym mieszka (badanie CBOS z lipca 2018 r.). Uważamy, że nasze miasta i miasteczka zmieniają się na lepsze, choć wciąż wiele pozostało do zrobienia: dostęp do służby zdrowia, zanieczyszczenie powietrza, infrastruktura i drogi ciągle wymagają poprawy. Uważamy przy tym, że władze lokalne dobrze radzą sobie ze swoimi zadaniami, a samorząd terytorialny i decentralizacja są fundamentem ustroju Polski. Opinię tę podzielają, i to w podobnym stopniu, zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy obecnego rządu.

Polska lokalna sprawia wrażenie, jakby żyła innymi problemami niż Polska będąca przedmiotem polityki krajowej. W tym wydaniu specjalnym POLITYKI postanowiliśmy przyjrzeć się temu fenomenowi. Wspólnie z badaczami z Akademii Górniczo-Hutniczej zbadaliśmy, od czego zależy jakość życia w polskich miastach, i na tej podstawie stworzyliśmy ranking pokazujący, gdzie w Polsce żyje się najlepiej. Z Polityką Insight sprawdziliśmy, w których miastach rządzi najsilniejszy duch obywatelski, a DNA Miasta pomogło sprawdzić, gdzie najlepiej zarządza się kulturą.

Porównania miast uzupełniamy opisem procesów, jakie kształtują dziś w największym stopniu lokalną rzeczywistość: rewitalizacja, gentryfikacja, migracje bliskie i dalekie, przenikanie się miasta i wsi, ekologia i demokratyzacja samorządowej demokracji przez wykorzystanie takich narzędzi, jak panel obywatelski i foresight. W efekcie powstał niezwykły, złożony obraz polskich miast i polskiej samorządności w niezwykłym momencie, kiedy muszą one zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie niesie przyszłość.

Najbliższa kadencja samorządowa będzie miała przełomowe znaczenie dla przyszłości naszych miast. Dlatego tegoroczne głosowanie – a wybierać będziemy spośród 200 tys. kandydatów! – jest tak ważne. Dodatkowo jego znaczenie wzmacnia fakt, że rozpoczyna ono maraton, jaki po wyborach do europarlamentu, Sejmu i Senatu zakończy w 2020 r. kampania prezydencka. Liczymy, że nasz dodatek „Twoje miasto, twój wybór” pomoże podjąć właściwe decyzje.

Twoje miasto, twój wybór - e-wydanie – 2/2018

12,35 zł 13,00 zł
?

Kup Twoje miasto, twój wybór – e-wydanie – 2/2018 / e-wydanie

Forma zakupu
 

Twoje miasto, twój wybór – e-wydanie – 2/2018

 • 2/2018
  • PDF
  • EPUB
  • MOBI
  • Dostęp online PDF
12,35 zł 13,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!