Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Autyzm - przyczyny, symptomy, terapia – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Ewa Pisula  

24.05.2012

22.05.2012

polski

212

Harmonia

978-83-7134-551-7

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Autorka w swej pracy porusza problem diagnozowanego ostatnio coraz częściej zaburzenia rozwoju, jakim jest autyzm. Pomimo przeprowadzenia wielu badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do jego powstania, nie potrafimy więc mu zapobiegać, a w przypadku wielu osób dobrać dającej oczekiwane efekty terapii.

Książka składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym Autorka dokonuje obszernego przeglądu stanowisk dotyczących sformułowania samej definicji autyzmu (w tym jej zakresu) oraz jego przyczyn. Czyni to w powiązaniu z opisem innych, zbliżonych pod względem objawów zaburzeń. Drugi i trzeci rozdział to próba opisu objawów autyzmu oraz zastanowienia się nad tym, jak je wykryć najwcześniej, co w sposób oczywisty może przynieść wiele pozytywnych konsekwencji. W rozdziale czwartym Autorka zawarła przegląd metod, jakimi mogą posłużyć się specjaliści przy podjęciu wczesnej interwencji wobec osób z autyzmem. Część ostatnia to swego rodzaju poradnik dla rodziców zawierający szereg rad na temat tego, co zrobić, by ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem, i jakie sposoby wykorzystać w codziennej, efektywnej pracy zmierzającej do minimalizacji jego problemów w późniejszym życiu osobistym i zawodowym, a przez to do podniesienia poziomu życia jego oraz jego najbliższego otoczenia (rodziny).

Książkę swoją Autorka adresuje przede wszystkim do rodziców, którzy podejrzewają autyzm u swojego dziecka lub którzy usłyszeli już tę diagnozę. Z pracy skorzystają też osoby zainteresowane problemem z racji rodzaju swoich studiów czy wykonywanej pracy zawodowej.

Autyzm - przyczyny, symptomy, terapia - ebook

17,71 zł 19,68 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,71 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

11,81 zł 19,68 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,71 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    personne/2012-11-28

    Doskonała pozycja, napisana przystępnym językiem, wprowadzająca w tematykę autyzmu.
    Dobrze opracowana elektronicznie. Polecam.

1 - 1 z 1 opinii