Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Awanturnicy – ebook

TANIEJ 5 %

Mateusz Juszczyk  

25.05.2016

polski

130

Psychoskok

978-83-7900-535-2

Ocena: 2 (2 oceniających) Oceń produkt

 • PDF
 • EPUB
 • MOBI

Opis

"
„Awanturnicy” Mateusza Juszczyka to literatura, której najbliżej gatunkowo do powieści przygodowo-historycznej.

Fabuła tej książki rozpościera się na lata 1647 – 1658, czyli w czasie, kiedy Rzeczpospolita traci swoją siłę w Europie po wojnie z Rosją i potopie szwedzkim. W powyższe tło wpisane zostały losy Marcina Seradzkiego, cenionego szkutnika, polskiego patrioty, mieszkańca Gdańska. Głównego bohatera poznajemy w trudnym dla niego momencie życia. Rzeczpospolita nie buduje nowych statków, więc nie ma pracy. Dodatkowo, opiekuje się ciężko chorym wujem, który go wychował i Seradzki traktował go jak ojca. Śmierć wuja splata się z propozycją pracy, jaką Marcin dostaje od księcia Kurlandii i Semigalii – Jakuba Kettlera.

Widzisz, ty potrzebujesz pomocy i ja jej potrzebuję. Możemy sobie razem pomóc! Wyobraź sobie teraz, co mógłbyś osiągnąć, jeśli znalazłbyś dobrą robotę w swoim fachu. Mógłbyś osiągnąć sławę i wielkie pieniądze. A z budowy małych statków handlowych nic nie osiągniesz. Widziałem jak budowałeś kiedyś dwa galeony wojenne dla wojska polskiego. Sprawdzałem cię. Pytałem i wiem, że uczyłeś się u angielskiego mistrza w Bristolu. Zapewne dobre dzieje, przeszłe już w twoim życiu. Henryk mi o tym opowiadał, twój wuj. Znaliśmy się bardzo dobrze. Angielski mistrz nauczył cię budowania wielkich okrętów. Zbudowałeś jedną fregatę w Bristolu, zbudowałeś dwa galeony tutaj, a i tak cię nie doceniono. Ja nie popełnię tego błędu.

Marcin korzysta z propozycji Jakuba Kettlera przez co życie otworia przed nim mnogość różnorodnych doświadczeń i przygód. Jednak nigdy nie przestaje myśleć o swojej ojczyźnie – Rzeczypospolitej. Czy będzie on jednak w stanie porzucić świetnie rozwijającą się karierę i rodzącą się miłość do kobiety dla ratowania ojczyzny?
"

Awanturnicy - ebook

15,11 zł 15,90 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 2 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:2
  Oktawian Nowak/2016-07-12

  Generalnie pomysł fabuły książki wydaje się ciekawy. Niestety sposób w jaki zostąła napisana pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie wszystko w tego typu powieściach musi być zgodne z faktami historycznymi, aczkolwiek powinno zachować się jakieś minimalne wymagania w tym względzie. Niestety w książce postaci historyczne spotykają się, chociaz nigdy nie jest to realne. Postaci te porozumiewają się w różnych językach niejako od razu, chcoiaż nigdy się ich nie uczyły,.. Przedostają się w różne miejsca w zasadzie bez problemów, piją trunki, których raczej w tej epoce sie jeszcze nei spotykało, etc.
  Najgorsza jest jednakże koncówka, która chyba była pisana przez autora, bo wydawca mu wyznaczył termin i musiał ją złożyć a nie za bardzo miał pomysł jak to zgrabnie zakończyć. Nie warto zatem w ogóle rozpoczynać tej książki a tym bardziej czekać na kolejne części

 • Ocena:2
  Fan A. Dumasa/2016-06-27

  Tytuł najlepiej charakteryzuje wydawców. To jakiś psychoskok na kasę. Nie ma informacji, że książka to tylko PIERWSZY TOM i kończy się niczym. Właściwie to jedynie pierwszy szkic do powieści, a nie gotowa powieść. Jest to podręcznikowy przykład jak można zepsuć ciekawy pomysł.
  Książka zapowiada się nieźle jako polska wersja powieści w stylu A. Dumasa i jako taka byłaby miłą lekturą. Za pomysł daję ocenę wyżej. Niestety realizacja słaba. Fabuła niezbyt przemyślana. Dużo przeskoków. Autor chyba nie mógł się zdecydować czy powieść ma być w formie fikcyjnych dzienników czy zwykłej relacji. Postacie kobiece ledwie zarysowane. Prowadzenie niektórych bohaterów rozczarowujące.
  Oczekuję, że Autor prześle mi gotową wersję książki, gdy już ją skończy pisać, a Wydawnictwo dokona rzetelnej relacji. Do tego momentu czuję się oszukany.

1 - 2 z 2 opinii