Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bibliotekarka z Paryża – ebook

TANIEJ 7 %

Jean-Francois Charles  

08.06.2021

08.06.2021

polski

Mando

978-83-277-2761-9

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Niezwykła historia o romansie, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę w Amerykańskiej Bibliotece w Paryżu. Jej rodzice nie są zachwyceni. Woleliby, aby dziewczyna skupiła się na poszukiwaniu męża. Tym bardziej że pojawia się odpowiedni kandydat… Wkrótce jednak wybucha II wojna światowa, nad miastem przelatują samoloty wroga, a tłoczne do tej pory ulice pustoszeją. Dziewczyna obawia się, że może stracić bliskich i ukochaną bibliotekę. Decyduje się zatem dołączyć do Ruchu Oporu z najlepszą bronią, jaką ma: z książkami.

Lily jest nastolatką dorastającą w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80. Jej zainteresowanie wzbudza intrygująca starsza kobieta, która zachowuje się zupełnie inaczej niż wszyscy. Smutne wydarzenia w życiu Lily sprawiają, że zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką i odkrywa jej tajemniczą przeszłość.

 

Powieść oparta na prawdziwej historii paryskich bibliotekarzy, którzy ryzykowali życiem podczas II wojny światowej. Pokazuje, że odwagę można znaleźć nawet między regałami książek i za grubymi kotarami bibliotecznych okien.

Bibliotekarka z Paryża - ebook

39,90 zł 42,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2021-08-04

    "Bibliotekarka z Paryża" to piękna powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. To historia o miłości, przyjaźni, tęsknocie, oczekiwaniu na lepszy czas, ale również o stracie, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia. To nie jest zwykła książka o miłości, wojennej zawierusze z wieżą Eiffla w tle. W tej historii będziecie fragment po fragmencie odkrywać historię Odile i Lily, których losy splotły się za sprawą jednego wypracowania. Kobiety, która przeżyła wojnę i młodej dziewczyny, która dopiero wkracza w dorosłe życie i zaczyna gubić się w jego meandrach. Uwielbiam takie klimaty, z wojną w tle. Historia ta jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika literatury.

1 - 1 z 1 opinii