Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Blaga – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Kinga Wójcik  

07.02.2023

07.02.2023

polski

488

Prószyński Media

9788382954586

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Komisarz Lena Rudnicka powraca do Łodzi! Naczelnik wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prosi komisarz Rudnicką o pomoc. W mieście doszło do tajemniczych zaginięć dzieci. Mieszkańcy są przerażeni, gdyż do tej pory nie udało się ich odnaleźć. Policjanci są bezradni, a opinia publiczna staje się coraz bardziej krytyczna. Dotychczasowe śledztwo policji nie przyniosło żadnych rezultatów, a porywacz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wiktor, Amelia, Paweł i Tosia zniknęli bez śladu. Gdzie są? Kto ich porwał? Czy nadal żyją? Aby odpowiedzieć na te pytania policjanci z łódzkiej komendy zmuszeni będą odkryć wszystkie sekrety rodzin zaginionych dzieci. Co je łączy? I dlaczego porywacz uprowadził akurat tę czwórkę? Śledztwo ujawni wiele tajemnic, o których rodziny porwanych dzieci wolałyby nie mówić… Komisarz Lena Rudnicka podejmuje nie tylko najtrudniejszą sprawę w swojej karierze, ale mierzy się również z problemami w życiu osobistym. Tragiczna przeszłość kolejny raz daje o sobie znać. Wolski wiedzie szczęśliwe życie na wsi. Dawny przyjaciel prosi go o przyjazd do Łodzi i zaangażowanie się w śledztwo. Marcel nie ma pojęcia, że zespołem kierować będzie… Lena Rudnicka. Jak wiele zmieni spotkanie Leny i Marcela po latach? Czy uczucie pomiędzy nimi powróci? Czy Lena wyjawi Marcelowi prawdę o tym, że łączy ich znacznie więcej niżby sądził?

Kinga Wójcik urodziła się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończyła Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Pochodzi z rodziny policyjnej. Prywatnie fanka buldogów francuskich i filmów z serii "Transformers". Autorka serii kryminałów o komisarz Lenie Rudnickiej: "Poryw", "Spektakl", "Osadzony", „Szreń” i „Osuwisko”.

Blaga - ebook

33,48 zł 36,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Łukasz Madurski/2023-02-08

  Lena Rudnicka to bohaterka bardzo dobrze znana miłośnikom polskich kryminałów. Losy komisarz zdobyły uznanie czytelników, a co za tym idzie również autorka serii - Kinga Wójcik.
  Lena cieszy się również uznaniem naczelnika wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który zwraca się do niej z prośbą o pomoc. Mimo początkowej sporej niechęci Rudnicka ostatecznie zgadza się pomóc. A w jakiej sprawie?
  Otóż w mieście, w krótkim odstępie czasu dochodzi do zaginięć kilkoro dzieci. Wygląda na to, że policjanci wykorzystali już wszystkie swoje możliwości, aby dotrzeć do uprowadzonych. Niestety ich działania nie przyniosły rezultatów. Gdy dochodzi do porwania czteroletniego Pawła Abramowskiego, naczelnikowi policji nie pozostaje nic innego, jak prosić Lenę Rudnicką by poprowadziła nowo utworzony zespół, który ma rozwiklać tę zagadkę. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw.
  „Blaga” to nie tylko bardzo dobrze skonstruowany kryminał, lecz również świetnie poprowadzona historia obyczajowa. Znając styl pisania autorki można być pewnym, że będzie się działo. Opowieść przybiera na intensywności z każdym kolejnym rozdziałem. I mimo, że w porównaniu do wcześniejszych tomów szósta odsłona przygód Leny sprawia wrażenie nieco spokojniejszej - jakby bardziej stonowanej, nie zmienia to faktu, że również wciąga bez reszty i ciężko się oderwać od czytania. Co najciekawsze - zamknięcie głównego wątku - które jakby nie patrzeć do spektakularnych nie należało - nie jest końcem samej książki. Na ostatnich stronach dochodzi bowiem do jeszcze jednego wydarzenia, które przykuwa uwagę, a dla mnie było na tyle zaskakujące, że stanowi niejako "wisienkę na torcie". Ponadto mam nadzieję, że pani komisarz znajdzie wreszcie odrobinę spokoju po końcowej deklaracji jednej z postaci. Ja z kolei żywię nadzieję, że nie będę musiał długo czekać na kolejną część opowieści o Lenie i Wolskim.

1 - 1 z 1 opinii