Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Co się zmieni w zatrudnianiu cudzoziemców spoza UE od 1 stycznia 2018 r. – ebook

CENA NEXTO

Przemysław Ciszek  

08.09.2017

06.09.2017

polski

10

Infor PL

978-83-65887-50-4

  • PDF

Opis

"Od 1 stycznia 2018 r. zmienia się zasady zatrudniania w Polsce cudzoziemców spoza Unii Europejskiej m.in. Ukraińców, Białorusinów czy Rosjan. Obok dotychczas obowiązujących zezwoleń na pracę zostanie wprowadzone zezwolenie na pracę sezonową. Będzie to nowy rodzaj zezwolenia na pracę, które będzie wydawał starosta (poprzez powiatowy urząd pracy) właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi. Zezwolenie to będzie wydawane na okres do 9 miesięcy w roku kalendarzowym.

Zmianie ulegnie też uproszczony sposób zatrudniania cudzoziemców na podstawie tzw. procedury oświadczeniowej (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy rejestrowane w powiatowym urzędzie pracy). Po zmianie przepisów od 1 stycznia 2018 r. warunkiem wpisania oświadczenia do ewidencji będzie:

• posiadanie obywatelstwa jednego z państw zza wschodniej granicy Polski (m.in. Ukrainy, Białorusi, Rosji),

• wykonywanie na jego podstawie pracy, która nie jest jednocześnie pracą sezonową, a więc taką, do której są adresowane zezwolenia na pracę sezonową,

• maksymalny okres pracy wykonywanej na podstawie oświadczenia (łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12).

Jedną z najważniejszych zmian wynikających z omawianej nowelizacji jest wprowadzenie nowych przesłanek odmowy wydania zezwolenia na pracę (podobne przesłanki obowiązują w stosunku do odmowy zarejestrowania oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy), jeśli okoliczności sprawy wskazują, że wniosek o wydanie zezwolenia na pracę został złożony bez związku z rzeczywistym zamiarem powierzenia pracy cudzoziemcowi lub że zezwolenie będzie wykorzystane przez cudzoziemca w innym celu niż wykonywanie pracy dla danego podmiotu. Niniejsza publikacja zawiera przedstawienie najważniejszych zmian dotyczących zatrudniania cudzoziemców spoza UE od 1 stycznia 2018 r. Będzie się można z niej dowiedzieć m.in.

- jak ubiegać się o nowe pozwolenia na pracę sezonową,

- do jakich prac będzie można zatrudnić cudzoziemców na podstawie tzw. procedury oświadczeniowej,

- jakie nowe obowiązki informacyjne zostały nałożone na pracodawców zatrudniających cudzoziemców spoza UE.

"

Co się zmieni w zatrudnianiu cudzoziemców spoza UE od 1 stycznia 2018 r. - ebook

8,91 zł 9,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8,91 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

5,94 zł 9,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8,91 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!