Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Henry Ford. Prorok Przemysłu – ebook

TANIEJ 7 %

Piotr Napierała   Magdalena Czyż  

01.06.2021

26.05.2021

polski

173

Dom Wydawniczy Kontinuum

978-83-66167-79-7

  • EPUB
  • MOBI

Opis

„Jeśli istnieje jakiś sekret sukcesu, to leży on w tym, aby dowiedzieć się, jaki jest punkt widzenia drugiej osoby i samemu patrzeć tak, jakby ta perspektywa była naszą własną”.

Henry Ford 

Genialny konstruktor, pionier masowej produkcji, a przede wszystkim przedsiębiorca i wizjoner przemysłu motoryzacyjnego, który w swojej wizji dążył do produkcji modelu auta idealnego na wszystkie warunki terenowe, a co najważniejsze – taniego.  Mierzył wysoko i mawiał, że „niewielki sukces, który można odnieść szybko oraz bez większego wysiłku, nie jest wiele wart”.

To właśnie on jako pierwszy wprowadził w swoich fabrykach najpierw 8-godzinny dzień pracy, a następnie – dzień wolny w sobotę. Coś, co dziś wydaje się nam regułą, w latach 20. ubiegłego wieku konkurencja określała mianem zamachu na dobre zwyczaje.

Z naszej publikacji dowiecie się między innymi: 

- czy trudy wiejskiego życia i żmudnej pracy na roli popchnęły Forda ku wynalazkom; 
- jak na jego początki w biznesie wpłynęła kolej i fascynacja zegarkami; 
- w jaki sposób zmienił życie setek tysięcy pracowników, którzy zarabiali o wiele więcej niż osoby zajmujące ekwiwalentne pozycje w konkurencyjnych zakładach; 
- w jaki sposób w ciągu 6 lat pracy nad modelem T skrócono czas realizacji pojedynczego egzemplarza z 12 i pół godziny do 93 minut;
- dlaczego Ford cenił polskich pracowników; 
- czym był fordyzm i jaka była rola tego nurtu w rewolucji dotyczącej pracy i życia robotników;
- dlaczego w pierwszych modelach amerykańskich samochodów nie montowano kierownicy po lewej stronie; 
- co łączy Henry’ego Forda z Jeffem Bezosem; 
- w jaki sposób nasz bohater wspierał osoby niepełnosprawne.

W dalszych rozdziałach dowiecie się też na przykład: gdzie powstał kompleks fabryczny zwany „Fordlandią” i dlaczego ten projekt ostatecznie zakończył się porażką. Czy to prawda, że Ford utrzymywał dobre stosunki z Adolfem Hitlerem, a w gabinecie tego ostatniego można było znaleźć dowody na poparcie tej tezy? W jakim stopniu samochody i fabryki Forda uratowały przemysł Związku Radzieckiego w okresie 20-lecia międzywojennego? Kto był pomysłodawcą brykietu drzewnego i dlaczego w salonach samochodowych Ford Motor Company lansowano modę na rodzinne grillowanie?

Henry Ford. Prorok Przemysłu - ebook

16,65 zł 17,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!