Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kochanka nazistów – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Maria Paszyńska  

24.01.2024

24.01.2024

polski

416

Wydawnictwo FILIA

978-83-8357-319-9

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Wybucha druga wojna światowa. Wychowana w postawach patriotycznych polska młodzież rwie się do walki. Po kapitulacji Warszawy młodzi ludzie nie porzucają marzeń o wolności. Przeciwnie, natychmiast zaczynają szukać możliwości podjęcia dalszej walki – w podziemiu.

Marianna Jurasz, wybitnie uzdolniona dziewczyna, wielbicielka szachów i matematyki, wstępuje do konspiracji. Jej talenty, uroda i niezwykły charakter sprawiają, że zostaje wysłana przez dowódców AK na niebezpieczną misję. Z Warszawy udaje się do „Oberst Mölders-Schule für Jungen” na terenach włączonych do Rzeszy. Ma odegrać rolę volksdeutschki, gorliwej nazistki, a gdy się uwiarygodni, przeniknąć do świata bywalców wojskowego kasyna w Łodzi, by pozyskiwać potrzebne organizacji informacje. 

Dla idei wolnej Polski, posłuszna rozkazom Marianna ucieka z domu, bez słowa porzuca najbliższych, rodzinne miasto, narzeczonego, przyjaciół, cały znany sobie świat, by zostać agentką głębokiego wywiadu Armii Krajowej.

Skazana na samotność młodziutka dziewczyna wkrótce zaczyna toczyć niebezpieczną grę, w której stawką jest nie tylko Sprawa, lecz także życie tych, których kocha. Grę, która szybko wymknie się regułom, obnaży okrucieństwo wojny wobec niewinnych, zatrze granice między przyjaciółmi i wrogami. Grę, w której Marianna miała być bezwolnym pionkiem przesuwanym po planszy przez potężniejsze siły…

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o kobiecie gotowej na wszystko w imię miłości do Ojczyzny.

Kochanka nazistów - ebook

44,91 zł 49,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,95 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

29,94 zł 49,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,95 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!