Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kodeks cywilny. Komentarz. Tom I. Część ogólna. Cz. 1 i 2 – ebook

CENA NEXTO

Marcin Dziurda   Jacek Gudowski   Beata Janiszewska   Bernard Łukańko   Karolina Panfil   Władysław Pawlak   Mateusz Pilich   Nikodem Rycko   Jacek Sadomski   Roman Trzaskowski  

30.07.2021

28.04.2021

polski

2085

Wolters Kluwer

978-83-8246-191-6

  • PDF

Opis

Kodeks cywilny. Komentarz to kontynuacja publikacji wydawanej od ponad ćwierćwiecza. Jest klasycznym komentarzem nawiązującym do bogatych, sięgających okresu międzywojennego, tradycji polskiej myśli prawniczej. Jest także praktycznym przewodnikiem po tekście Kodeksu cywilnego, w sposób unikatowy łączącym dorobek nauki z doświadczeniami praktyki sądowej: objaśnia przepisy i normowane nimi instytucje, wskazuje źródła, uzupełnia poruszane w nim wątki i łączy je z wiedzą zdobytą w praktyce. Stanowi wyróżniający się na rynku zbiór recept prawniczych fachowo diagnozujących i syntetyzujących problem, a następnie podpowiadających, jak go rozwiązać. Przejrzyście skonstruowanym i usystematyzowanym objaśnieniom towarzyszą obszerne wykazy piśmiennictwa oraz skorowidze.

Ico_Gray_17.gif [486 B] Tom I Komentarza obejmuje zagadnienia uregulowane w art. 1–125, a więc fundamentalne problemy prawa prywatnego, a wśród nich unormowania dotyczące osób fizycznych i prawnych – w tym przedsiębiorców i konsumentów – ich statusu oraz ochrony dóbr osobistych, regulujące podstawowe kwestie mienia, ustalające formę i wymagania ważności czynności prawnych, a także ustanawiające zasady przedawnienia roszczeń. Składa się z dwóch części, został napisany „od nowa” i jest dużo obszerniejszy niż jego wcześniejsze edycje. Autorzy, doceniając kluczowe znaczenie tematyki unormowanej w części ogólnej Kodeksu cywilnego, opracowali ją bardzo szczegółowo, z niekwestionowaną kompetencją i wnikliwością.

Zespół Autorów tworzą wybitni prawnicy cywiliści, doświadczeni sędziowie oraz przedstawiciele nauki bardzo blisko związani z praktyką sądową.

Ico_Gray_6.gif [752 B] Komentarz jest adresowany do: sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej, innych organów państwowych i samorządowych oraz do aplikantów.

Kodeks cywilny. Komentarz. Tom I. Część ogólna. Cz. 1 i 2 - ebook

228,60 zł 254,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 228,60 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

152,40 zł 254,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 228,60 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!