Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ochrona danych osobowych. Ocena ryzyka i skutków. Metody i praktyczne przykłady – ebook

CENA NEXTO

Marcin Błoński   Mirosław Gumularz   Tomasz Izydorczyk   Maciej Kołodziej   Beata Konieczna-Drzewiecka   Maciej Otmianowski   Monika Sobczyk   Mariola Więckowska  

28.07.2021

17.02.2021

polski

432

Wolters Kluwer

978-83-8223-978-2

  • PDF

Opis

Ico_Gray_12.gif [469 B] Książka omawia wszystkie aspekty oceny ryzyka ujętego w RODO, w tym fazę projektowania, ocenę skutków i przypadek incydentu bezpieczeństwa.

W pierwszej części publikacji przedstawiono mechanizm oceny ryzyka i wątpliwości interpretacyjne, które się z nim łączą. Uwzględniono orzecznictwo oraz wytyczne wyrażone w stanowiskach organów nadzorczych (w tym polskiego organu). Kwestie sporne zostały omówione na przykładach przeprowadzonych analiz ryzyka (np. przez administratorów z sektora publicznego), a także wytycznych opublikowanych m.in. przez organy nadzorcze.

W drugiej części książki za pomocą praktycznych przykładów przedstawiono różne sposoby oceny ryzyka. W każdym z nich autorzy prowadzą czytelnika krok po kroku przez cały proces analizy ryzyka, m.in. za pomocą list kontrolnych.

Autorzy zadbali o to, aby ocena ryzyka mieściła się w kryteriach wynikających z RODO, a jednocześnie była rozliczalna, czyli na przykład, aby można było prześledzić i zrozumieć, dlaczego został zdefiniowany konkretny poziom ryzyka oraz z jakiego powodu przyjęto takie, a nie inne metody jego minimalizacji.

Ico_Gray_17.gif [486 B]   Zamieszczone w publikacji kazusy dotyczą m.in.:
• przechowywania dokumentacji medycznej,
• rezerwacji wizyty lekarskiej za pomocą chatbota,
• procesu rekrutacji,
• pracy zdalnej.

Ochrona danych osobowych. Ocena ryzyka i skutków. Metody i praktyczne przykłady - ebook

90,90 zł 101,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 90,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

60,60 zł 101,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 90,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!