Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Opowieści z dawnych Chin – ebook

CENA NEXTO

Piotr Plebaniak  

01.02.2022

01.02.2022

polski

304

Polskie Towarzystwo Geopolityczne

9788396150011

  • EPUB
  • MOBI

Opis

W państwie Chu żył raz pewien człowiek biegły w fizjognomii, rozpoznawaniu charakteru człowieka po twarzy. Jego osądy były tak trafne, że wspominano je we wszystkich zakątkach państwa. Sam nawet król wezwał go w końcu na swój dwór. Przybyłego mistrza poprosił o zdradzenie sekretu.

Człek wyznał prosto i szczerze: „Wcalem nie biegły w czytaniu charakteru ni losów człowieka z jego oblicza. Wyroki me opieram na bacznej ocenie tych, których badany ma za przyjaciół”.

W tej książce:

Znajdziesz tu osiemdziesiąt jeden pięknych opowieści: mity, legendy, anegdoty dydaktyczne... słowem wszystko, na czym wychowywani byli dawni i współcześni Chińczycy. Piękna oprawa graficzna to ponad 140 kaligrafii, reprodukcji malarstwa i kolorowych zdjęć wraz z ciekawostkami nt. chińskiej kultury i wyjaśnieniami ich znaczenia.

Obce słowa, obce myśli

Dlaczego na kłamstwa Chińczycy mają zwrot „mowa demonów”? Dlaczego „pytać o kotły” oznacza aspirować do mistrzostwa lub przywództwa? Dlaczego mężczyzna kojarzący małżeństwa nazywa się „starcem pod księżycem”? Poznaj fascynujące opowieści przyniesione ze świata odległego w czasie i przestrzeni. Ze świata pełnego niezrozumiałych postępków, niezrozumiałych motywacji i niezrozumiałych słów... Gdy poznasz te opowieści, być może wykrzykniesz w myślach: „O! Nie pomyślałem o tym w ten sposób!”.

Opowieści z dawnych Chin - ebook

36,00 zł 40,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 36,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

24,00 zł 40,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 36,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!