Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ordynacja podatkowa. Orzecznictwo. Piśmiennictwo – ebook

CENA NEXTO

Małgorzata Niezgódka-Medek   Marek Szubiakowski  

08.06.2023

16.02.2023

polski

965

Wolters Kluwer

978-83-8328-485-9

  • EPUB
  • PDF

Opis

Książka zawiera wybór orzeczeń i piśmiennictwa do poszczególnych artykułów ustawy – Ordynacja podatkowa i zagadnień związanych z jej przepisami. Autorzy dążyli do wyselekcjonowania orzeczeń możliwie najbardziej aktualnych z punktu widzenia stanu prawnego i wyrażających poglądy ukierunkowane na kreowanie koncepcji wykładni. Orzeczenia są ułożone w porządku chronologicznym według daty wydania, opatrzone piktogramami określającymi ich znaczenie.

Pozycje piśmiennictwa przypisane są do poszczególnych artykułów ustawy, przy czym podstawowym łącznikiem publikacji jest jej dominujący temat.

Zbiór zawiera także starsze orzeczenia i literaturę dotyczące zagadnień, które są na tyle uniwersalne, że nie straciły na aktualności niezależnie do ewolucji stanu prawnego. Dobrym przykładem może być zagadnienie charakteru decyzji wydawanej w postępowaniu nadzorczym czy też skutków rektyfikacji decyzji.

Zdecydowana większość zaprezentowanych orzeczeń została wydana przez sądy administracyjne, jednak są też pojedyncze orzeczenia sądów powszechnych oraz Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Ordynacja podatkowa. Orzecznictwo. Piśmiennictwo - ebook

228,60 zł 254,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!