Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pokój Wspaniałości – ebook

PROMOCJA

Julien Sandrel  

29.01.2020

29.01.2020

polski

Sonia Draga

978-83-66460-71-3

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Podziwiać światła Tokio ze szczytu drapacza chmur.

Wsiąść do taksówki i krzyknąć: „Proszę jechać za tym samochodem!”.

Wziąć udział w The Color Run i dobiec na metę!

Nie tak łatwo spełnić marzenia nastolatka, gdy ma się czterdzieści lat. Ale jeśli Thelma nie spróbuje, jej syn może nigdy nie wybudzić się ze śpiączki…

Louis ma dwanaście lat. Tego ranka zamierzał wyznać matce, że po raz pierwszy w życiu się zakochał. Thelmę jednak jak zwykle zaprząta praca. Chłopak poirytowany wciska słuchawki na uszy, wskakuje na deskę i… Słyszy klakson nadjeżdżającej ciężarówki.

Prognozy nie są optymistyczne. Jeśli nic się nie zmieni, za cztery tygodnie trzeba będzie go odłączyć od respiratora. Thelma wraca ze szpitala zrozpaczona, nie ma sił dalej walczyć. Ale kiedy pod materacem syna znajduje notatnik, w jej głowie zaczyna kiełkować pewna myśl… Postanawia przeżyć wszystkie „wspaniałości”, które Louis opisał w zeszycie, i zarejestrować je na nagraniach. Czy przekona chłopca, że życie jest piękne i warto o nie walczyć?

Pokój Wspaniałości - ebook

19,20 zł 32,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,20 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

11,52 zł 32,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,20 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Halina Grice/2020-02-21

  „Pokój wspaniałości” to książka, która na dłużej pozostanie w mojej głowie. To cudowna, choć przepełniona bólem opowieść, dająca jednak bardzo dużą dawkę nadziei. Emocji tu na pewno nie zabraknie. Ja, która nie wzrusza się zbyt łatwo, uroniłam łezkę, bądź dwie przy lekturze tej książki.
  Louis i Thelma, syn i matka. Louis ma dwanaście lat, zostaje potrącony przez ciężarówkę i zapada w śpiączkę. Thelma to samotna matka, decydująca się na urodzenie i wychowanie syna, próbująca pogodzić wymagającą pracę z wychowaniem nastolatka. Każda matka wie, jakie to trudne.
  Kiedy Louis walczy o życie w szpitalu, Thelma walczy razem z nim, uświadamiając sobie w międzyczasie, jak niewiele czasu mogła poświęcić synowi, zaabsorbowana pracą. Sprzątając jego pokój znajduje pod materacem zeszyt zatytułowany „Zeszyt Wspaniałości”. To notatki Louisa, jego marzenia do spełniania.
  Podziwiać światła Tokio ze szczytu drapacza chmur.
  Wsiąść do taksówki i krzyknąć: „Proszę jechać za tym samochodem!”.
  Wziąć udział w The Color Run i dobiec na metę!
  To tylko niektóre ze wspaniałości, które chciałby przeżyć Louis.
  Thelma podejmuje decyzję, zamierza przeżyć to wszystko za swojego syna, nagrywać transmisję i pokazywać Louisowi. W akcję angażuje się szpital i, ku zaskoczeniu Thelmy, jej matka, z którą ostatnio nie ma najlepszego kontaktu. To jej sposób na zmuszenie syna do powrotu do żywych.
  „Pokój wspaniałości” powinien być lekturą obowiązkową dla wszystkich rodziców. Do szewskiej pasji doprowadza mnie widok matki jedną ręką prowadzącą wózek, w drugiej dzierżąc telefon, kompletnie niezwracającą uwagi na to, gdzie idzie, co się dzieje z jej dzieckiem. Dobrze, gdy dziecko jest jeszcze w wózeczku, gorzej, gdy już samo biega, a mamuśka dalej z nosem w telefonie, za nic mając bezpieczeństwo dziecka!
  Nie ma nic ważniejszego dla Twojego dziecka niż Twoja miłość. Kiedyś możesz żałować wypowiedzianych słów „Nie teraz”, „Nie mam czasu”, „Nie zawracaj mi głowy”, „Zajmij się sobą” itd. Kiedyś może być za późno …

1 - 1 z 1 opinii