Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Prawo o prokuraturze. Komentarz – ebook

CENA NEXTO

Piotr Turek  

15.09.2023

31.05.2023

polski

522

Wolters Kluwer

978-83-8328-833-8

  • EPUB
  • PDF

Opis

Komentarz zawiera szczegółową analizę przepisów ustawy – Prawo o prokuraturze z uwzględnieniem standardów międzynarodowych i norm konstytucyjnych, a także analogicznych uregulowań dotyczących ustroju sądów i statusu sędziów w Polsce oraz ustroju prokuratury i statusu prokuratorów we Francji (skąd instytucja prokuratury się wywodzi i gdzie przybrała formę uważaną za klasyczną).

Odwołując się do orzecznictwa i doktryny, a także przedstawiając własne poglądy, autor omawia pojęcia ogólne, takie jak niezależność, bezstronność i godność prokuratora. Wyczerpująco wyjaśnia także kwestie szczegółowe, np. przeniesienie prokuratora na inne miejsce służbowe czy wyrażenie zgody na zamieszkiwanie przez niego poza miejscowością będącą siedzibą prokuratury.

Autor prezentuje też uwagi krytyczne do Prawa o prokuraturze z punktu widzenia ochrony podstawowych praw i wolności oraz zasad prawidłowej legislacji, a także formułuje postulaty zmian ustawodawczych.

Książka jest przeznaczona dla prokuratorów, pracowników prokuratury i aplikantów prokuratorskich. Zainteresuje ona również pracowników naukowych, studentów prawa, a także adwokatów i radców prawnych świadczących pomoc prawną dla prokuratorów.

Prawo o prokuraturze. Komentarz - ebook

205,20 zł 228,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 228,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

136,80 zł 228,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 228,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!