Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Samo Sedno. Jak pomnażać oszczędności? – ebook

TANIEJ 7 %

Maciej Samcik  

17.08.2012

08.08.2012

polski

216

Edgard

9788377881521

Ocena: 4.9 (7 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Masz nadmiar gotówki i chcesz dodatkowo na niej zarobić? A może chcesz finansowo zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich? Nasz poradnik skutecznie przeprowadzi cię przez labirynt rozmaitych metod inwestowania i uchroni przed popełnieniem kosztownych błędów. Przystępnie opisuje strategie idealne dla początkujących inwestorów, a także prezentuje bardziej złożone rozwiązania dla tych, którzy już odnieśli sukces finansowy i chcą dalej powiększać swój majątek. Poznaj smak satysfakcji płynącej z pomnażania zysków!

W książce znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące właściwego zarządzania finansami osobistymi oraz proste pomysły na poprawienie stanu domowego budżetu. Nauczysz się budować swój profesjonalny portfel inwestycji oraz umiejętnie wyznaczać cele inwestowania. Dowiesz się, jakie są zalety i wady popularnych lokat bankowych, obligacji skarbowych czy polis ubezpieczeniowych. Odkryjesz pułapki ofert bankowych i kruczki funduszy inwestycyjnych, by zminimalizować ryzyko strat. Poznasz również szerokie możliwości inwestycji alternatywnych, np. nieruchomości, wino, sztukę czy złoto. Zrozumiesz zasady działania giełdy oraz mechanizmy funkcjonowania rynków międzynarodowych. Przekonaj się, że inwestowanie to nie wiedza tajemna, ale praktyczna umiejętność, która wskaże ci drogę do świata wielkich pieniędzy!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:

 • przekazuje kompleksową wiedzę niezbędną dla początkujących i doświadczonych inwestorów
 • przedstawia sprawdzone pomysły na to, gdzie z zyskiem lokować swoje oszczędności (lokaty, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości czy złoto)
 • radzi, jak zabezpieczyć się przed stratami, zwłaszcza w czasie kryzysu
 • przystępnie objaśnia rozmaite strategie inwestycyjne, które pozwalają skutecznie zarządzać twoimi finansami
 • wyjaśnia pojęcia związane ze światem finansów, takie jak benchmark, duration portfela czy hedging


Maciej Samcik – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 1997 roku dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej” specjalizujący się w tematyce finansowej. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody „Grand Press” dla najlepszego dziennikarza specjalistycznego. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych. Prowadzi jeden z najpopularniejszych blogów o tematyce ekonomicznej „Subiektywnie o finansach” pod adresem Samcik.blox.pl.

 

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

Samo Sedno. Jak pomnażać oszczędności? - ebook

28,74 zł 30,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.9 (7 oceniających)

1 - 5 z 7 opinii

 • Ocena:5
  Anna Oreszuk/2014-02-09

  To moja pierwsza książka z tematyki finansów, ale dokładnie czegoś takiego potrzebowałam na początek. Książka wyjaśnia w przystępny sposób na czym polegają lokaty bankowe, obligacje, fundusze inwestycyjne, inwestowanie na giełdzie. Można dzięki niej zbudować swój portfel inwestycyjny. Dla mnie przede wszystkim książka ma wartość jako poradnik początkującego - idąc do banku wiem, jakie lokaty na czym polegają, gdzie ulokować pieniądze i jakie będą potem tego konsekwencje (może złe słowo - ponieważ autor przedstawia plusy i minusy każdego sposobu inwestowania, popierając często przykładami z własnego życia). Ciekawy rozdział pod koniec książki (zwłaszcza w obecnej sytuacji wycofywania pieniędzy zgromadzonych w OFE do ZUS) - jak odłożyć/inwestować w swoją przyszłą emeryturę. Dla zainteresowanych są też podane alternatywne sposoby inwestowania - np. złoto, nieruchomości. Książka warta swojej ceny, napisana przez kompetentną osobę. Polecam.

 • Ocena:4
  Mariusz/2013-08-21

  Oszczędzanie nie jest łatwe, a pomnażanie oszczędności jest jeszcze trudniejsze, dlatego warto przeczytać książkę "Jak pomnażać oszczędności" dzięki niej pozbędziemy się strachu, przed inwestowaniem, co może pozwolić nam żyć godnie na emeryturze. Polecam bo nie ma zbyt wielu tak jasno napisanych książek o finansach.

 • Ocena:5
  Paulina/2013-08-17

  Absolutnie niezbędne podstawy dla wszystkich oszczędzających i inwestujących (różnica wyjaśniona w książce).

 • Ocena:5
  Grzegorz/2013-07-08

  Bardzo dobre podstawy dla każdego, kto chce zacząć oszczędzać. Treść książki przejrzysta i łatwa do zrozumienia. Nic tylko przemyśleć swój domowy budżet i zacząć działać.

 • Ocena:5
  Michał/2013-04-10

  Książka bardzo łatwym językiem opisuje podstawy rynku finansowego. Jeśli ktoś zastanawia się jak ochronić lub pomnożyć swój kapitał, znajdzie tu świetne kompendium wiedzy.

1 - 5 z 7 opinii