Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Transfery danych osobowych na podstawie RODO – ebook

CENA NEXTO

Opis

Pierwsza na rynku książka zawierająca kompleksowe omówienie problematyki przekazywania danych osobowych do państw trzecich i organizacji międzynarodowych.

W publikacji szczegółowo przeanalizowano:
• każdą z przesłanek legalizujących transfer,
• decyzje Komisji Europejskiej,
• wyroki dotyczące transferów i ich praktyczne konsekwencje,
• wytyczne EROD,
• praktykę organów nadzorczych,
• zagadnienia przepływu danych w kontekście korporacyjnym i kadrowym oraz
• działalność podmiotów publicznych.

Opracowanie zawiera również interpretację kryteriów uznawania odpowiedniego stopnia ochrony danych osobowych w państwie trzecim, wytyczne jak przeprowadzić Transfer Impact Assessment oraz ustalenia dotyczące przekazywania danych osobowych do Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych z uwzględnieniem najnowszej decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgodnego z prawem transfer danych osobowych do USA – na podstawie programu Data Privacy Framework.

Książka adresowana jest do osób odpowiedzialnych za współpracę zagraniczną w biznesie i administracji publicznej, organizację systemu ochrony danych osobowych, inspektorów ochrony danych, specjalistów ds. ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji, jak również do sędziów, radców prawnych, adwokatów, naukowców i studentów zajmujących się zagadnieniami z zakresu prawa ochrony danych osobowych, nowych technologii, prawa europejskiego i prawa międzynarodowego.

Współautorami publikacja są eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze operacji transferów danych zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Transfery danych osobowych na podstawie RODO - ebook

152,10 zł 169,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

101,40 zł 169,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!