Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych – ebook

CENA NEXTO

Andrzej Adamski   Paulina Bojarska   Janusz Bojarski   Natalia Daśko   Sławomir Zelek  

06.10.2022

01.10.2022

polski

368

C.H.Beck

978-83-8291-377-4

  • PDF

Opis

Publikacja „Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych" jest monografią naukową z zakresu prawa karnego, kryminologii i polityki kryminalnej. Składa się z czterech części i obejmuje analizę fenomenologiczną i prawno-porównawczą tytułowego zjawiska ze szczególnym uwzględnieniem Chin i Polski.

W pierwszej części książki omówiono rolę Chińskiej Republiki Ludowej – światowego lidera w produkcji podrabianych towarów i produktów leczniczych oraz ich sprzedaży z wykorzystaniem internetu i mediów elektronicznych. Scharakteryzowano również działania zapobiegawcze podejmowane przez międzynarodowe organizacje policyjne i Komisję Europejską.

Druga część książki ma charakter empiryczny i przedstawia wyniki badań aktowych nad handlem podrabianymi towarami i produktami leczniczymi w Polsce. Analiza tego zagadnienia obejmuje 1093 spraw z art. 305 PrWłPrzem i art. 124 PrFarm prawomocnie zakończonych w latach 2011–2015.

Na trzecią, prawno-porównawczą część książki składają się dwa opracowania. Pierwsze analizuje zakres penalizacji podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych w prawie międzynarodowym, angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. Drugie przedstawia ocenę dostosowania polskiego ustawodawstwa karnego do międzynarodowych i europejskich standardów normatywnych w dziedzinie przeciwdziałania fałszowaniu produktów leczniczych.

Czwarta część monografii oprócz wykładni doktrynalnej przepisów art. 305 PrWłPrzem i art. 124 PrFarm zawiera postulaty pod adresem ustawodawcy mające na celu modyfikację obu tych przepisów w celu wzmocnienia ochrony prawnej uczestników obrotu produktami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi oraz wtórnego obrotu produktami leczniczymi.

Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych - ebook

179,10 zł 199,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

119,40 zł 199,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!